Found a bug?

Receive notifications?

Do you want to receive notifications?

Notifying Pim

The Asylum Revealed (insane?)

Valkenburg, Netherlands

Closed now

60 minutes

2 - 6 (Recommended: 4)

16 year

Read reviews

More about The Asylum Revealed (insane?)

Bij deze Psycho (GEEN horror) The Asylum Revealed draait het om de mysterieuze Nellie Bly, het pseudoniem van de grensverleggende Amerikaanse journaliste Elizabeth Jane Cochrane. Ze werd bekend door haar WO I oorlog journalistiek, maar eerder door het artikel waarvoor ze krankzinnigheid veinsde.

Ze werd opgesloten in een psychiatrisch ziekenhuis om zo de misstanden aldaar aan het licht te brengen... 10 days in a mad-house. Als dat geen onderzoeksjournalistiek is...


Zij heeft er 10 dagen over gedaan om te bewijzen dat ze NIET insane was, U krijgt maar 60 minuten de tijd om te bewijzen dat u NIET insane bent.



Themes

History

Mystery

Properties

Airco available

Pregnant friendly

No wheelchair access

Epilepsy risk

NLENDE

Toilet available

PIN-payment possible

Drinks available

Escapetalk.nl statistics

57 likes

350 visitors

83.6% escaperate

Based on escapetalk.nl visitors

Website

Visit website

Address

de Guascostraat 6
6301 CT, Valkenburg
Netherlands

Route

Route

Calculate costs

No right may be derived from the prices mentioned on this website since they can be changed at any given moment.

122 reviews

The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.

Write a review

Om gek van te worden

Een aantal jaren gelden speelde ik Mastermind bij Mystery House.
Ik weet niet goed waarom, maar op een of andere manier durfde ik het nooit niet goed aan om de andere kamers hier te boeken.
Was het door het lage slagingspercentage, de logica in de rooms… geen idee. Maar zondag was het dan zover, we ruilden Game Over in voor Mystery House en kozen voor de best beoordeelde van de overige 3.

Onthaal:

Valkenburg, super gezellig, kleine straatjes, restaurants en cafe's overal waar je maar kijkt en dan: in een klein steegje Mystery House.
Als je hier heen komt, zorg dan dat je wat tijd over hebt om ook hiervan wat te genieten.

Parkeren kan op het Jan Linders plein voor 2,7 euro per uur op nog geen 200 meter van de room.

Mystery House bevindt zich in het gebouw waar vroeger de cinema zat en het pand ademt historiek uit.
De ontvangstruimte neemt je mee terug naar de tijd van weleer en op de muur zien we diverse posters van de kamers/films waar we zelf de hoofdrol in kunnen spelen.

We krijgen een warm welkom van onze GM die er duidelijk zin in had. De inleiding mocht voor mij een heel stuk korter en wat minder uitbundig, het is zoiets dat je leuk vindt of niet.

Het verhaal van de kamer wordt hier vooraf verteld en dat kan ik wel waarderen, wel jammer dat eens je bij de kamer bent je opnieuw uit de sfeer getrokken wordt door een uitleg van bekende regels.

Kamer:

Ik had het eerlijk gezegd niet verwacht door de ouderdom, maar wat is dit een realistische kamer. Ik voel me echt in een Asylum. Er hangt een onaangename griezelige sfeer versterkt door de kilheid van een ziekenhuis. Het enige wat ontbrak was een overtuigend geur effect.

Het is even zoeken naar de start net omdat er al redelijk wat afleiding te bespeuren is. Dan komt ervaring echt van pas om op tijd even iets te pauzeren. Iets wat doorheen de kamer vaker zou gebeuren. Na redelijk random de start gevonden te hebben is het opnieuw de kunst om door de bomen het bos te zien. Je weet zeker in het begin wel waar je naar toe aan het werken bent, alleen kon de weg daarheen duidelijker.

Naarmate de kamer vordert, wordt de ruis alleen maar erger en op een bepaald punt komt er zoveel informatie op je af dat het echt een kunst wordt om het overzicht te bewaren.
Ook vond ik het vreemd dat sommige zaken eerst niets doen en even later wel. Je concludeert eigenlijk dat het niks met de kamer te maken heeft, terwijl dat eigenlijk wel zo is, maar omdat je nog niet ver genoeg zit in het verhaal, werkt het gewoon nog niet.

Wat je wel merkt aan deze kamer is dat de meeste puzzels weinig of niks te maken hebben met het verhaal. Je lost random puzzels op en werkt je een weg naar buiten, op dat vlak is het echt een product van zijn tijd.

Dat dit een pittige kamer is kan ik wel beamen. Wij ontsnapten met nog 4 minuten op de klok.
Het einde voelt een beetje simpel aan, maar is wonderwel in thema en tegelijk grappig.

Conclusie:

Bij Mystery House zijn ze trots op hun lage slagingspercentages, iets wat ik niet zo goed begrijp. Sterker nog, het doet me eigenlijk twijfelen of ik ze wel wil boeken.
Asylum Revealed heeft me aangenaam verrast op vlak van aankleding. Puzzel technisch kreeg ik een beetje wat ik verwacht had, pittige puzzels, out of the box denken en vooral veel info waar je zelf rust in moet vinden.

De Gm bespreekt samen met ons nog even de kamer door en voorziet ons nog van een leuke foto als aandenken.


7.5

Ambiance: 7.5

Game experience: 7.5

Service: 8.5


Played in July 2022

Played with 4 persons

Team: Kelly & Yves

Escaped: Yes

  anoukStan

Spannend verhaal en goed doordacht.

Zoals we gewend waren van mystery house, was dit ook weer een te gekke kamer.
Spannend tot het einde.


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 9.5

Service: 10.0


Played in August 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes  48:37 min


  • Cool verhaal
  • Techniek goed ingezet (VR)
  • Afwerking super

  nandarikprinsen

Alsof je zelf in een inrichting zit!

Na de eerste twee kamers van Mystery House gespeeld te hebben, hebben we als laatste deze kamer gespeeld. Wauw! De puzzels zijn leuk en maken je afentoe zo tureluurs dat je het gevoel hebt echt gek te worden. Er zitten leuke elementen in (ik zal ze niet noemen om geen spoilers te geven) en de kamer is best complex. Wij waren met drie ervaren spelers en op het moment dat we dachten er echt niet uit te komen, lukte het uiteindelijk alsnog. We hebben weinig hints gehad, maar sommige momenten waren echt killing. Erg leuke kamer, goed aan details gedacht en een absolute aanrader!


9.5

Ambiance: 10.0

Game experience: 10.0

Service: 10.0


Played in July 2019

Played with 3 persons

Escaped: Yes


  • Details in de kamer
  • Pand zelf (oude bioscoop geheel in stijl)
  • Personeel
  • Enthousiasme eigenaar
  • Sfeer in de kamer zelf
  • Complexiteit puzzels

  nandarikprinsen

wim_bollenwim_bollenJunior EscaperMember since: 2017 June 6 (25 rooms played)
Posted on: 2019 april 18

Indrukwekkende ervaring

Bij aankomst op de locatie (een oud cinemacomplex) krijg je al zin om te gaan spelen. De voorbereidende uitleg van de uitbater van de kamer deed ons nog meer zin krijgen en zorgde dat we volledig in de flow waren. Na aanduiding van de meest gekke persoon in ons gezelschap kon de escape beginnen. De aankleding en de puzzels pasten volledig in het thema. De kamer en de attributen geven een iet wat angstaanjagend gevoel zonder dat we ooit een moment de daver op ons lijf hebben gehad. Enkele malen zijn we wel lekker verschoten, maar echt schrik hebben we nog gehad. De kamer heeft een zeer laag ontsnappingspercentage (18%) maar we vonden de kamer zeker en vast niet te moeilijk en ook niet te chaotisch. Dit is geen beginnerskamer maar een ervaren speler (+/- 10 kamers op de teller) weet met deze kamer zeker en vast wat te doen. De kamer is geniaal gemaakt met een combinatie van een zoektocht naar sleutels, oplossen van leuke symbolenpuzzels in combinatie met cijfer- en lettersloten en de nodige technologische en computergestuurde technieken die de spreekwoordelijke 'slagroom op de taart' zijn. Vanaf het begin tot het einde word je meegezogen in het verhaal wat maakt dat dit een topkamer is. Wij komen zeker en vast terug om ook de andere kamers te spelen.


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 10.0

Service: 10.0


Played in April 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes  57:44 min


  • Leuke verhaallijn
  • Toffe en afwisselende puzzels
  • Mooie setting en decor
  • Enthousiaste medewerkers
  • Originaliteit troef!
  • Totaalbeleving: plaatje klopt!

  nandarikprinsen

mark89mark89Escape ExpertMember since: 2016 June 22 (89 rooms played)
Posted on: 2019 january 9

Gaaf dat je in het verhalen gezogen wordt, een echte belevenis!

Ook bij deze kamer begint het spel al voordat je de kamer in gaat, ik vind dit gewoon heel tof. Er zitten wellicht wat veel slotjes in de kamer zelf maar dit geeft ook veel succeservaring dus ik vind het niet perse een probleem. Het verhaal wordt van begin tot eind meegespeeld met de enthousiaste medewerkers en je waant je echt in het verhaal zelf. Ik kan niets anders dan complimenten geven en mensen aanraden om hier zeker heen te gaan!


9.5

Ambiance: 10.0

Game experience: 9.0

Service: 10.0


Played in December 2018

Played with 4 persons

Escaped: Yes  00:16 min

  nandarikprinsen

ibomberibomberEscape ApprenticeMember since: 2024 October 5 (1 room played)
Posted on: 2024 october 6

Fantastische beleving

Vandaag eindelijk de eerste kamer kunnen zien van Mystery house. En wat is het een toffe locatie!

Ondanks dat we aan de late kant waren toch vriendelijk ontvangen door een jongedame. Ofja, eigenlijk werden we al gewaarschuwd… het werd meteen duidelijk dat het creeeren van een bepaalde sfeer (die bij de kamer hoort) al start vanaf binnenkomst.

En het meehelpen aan die beleving van de klant heeft onze GM volgehouden totdat wij weer richting huis zijn gegaan.

Na nog wat korte uitleg en een goed verhaal werd de deur voor ons opengemaakt. En vanaf het moment dat de deur achter ons dicht is gegaan zaten wij gevoelsmatig echt in een andere wereld.
De thematisering in de kamer is mooi en de sfeer perfect.

De puzzels hebben een prima mix van makkelijk en moeilijk. En ‘het spelverloop’ is prima te volgen.
Uiteindelijk met nog zo’n 4 minuten op de klok de kamer kunnen verlaten.

Het was mijn eerste ervaring met mystery house, maar de volgende staat al op de planning. Wij komen graag weer in een volgende film de hoofdrol spelen.


9.5

Ambiance: 9.5

Game experience: 9.5

Service: 9.5


Played in October 2024

Played with 5 persons

Escaped: Yes  56:54 min


  • Goede service
  • Sfeer
  • Beleving
  • Goede begeleiding
  • Spannend
  • Puzzels

  Sonja14

StanStanEscape LegendMember since: 2017 November 13 (355 rooms played)
Posted on: 2022 july 25

Ruis in het gekkenhuis

In 2018 speelde ik mijn tiende escaperoom bij Mystery House in Valkenburg. We speelden toen Mastermind, lekker uitdagend als tiende kamer. Helaas net niet ontsnapt, maar onze hersens werden goed op de proef gesteld destijds. Nu, vier jaar later, was het tijd om weer terug te keren naar Valkenburg om weer een kamer te spelen. Ditmaal 'The Asylum Revealed', eens kijken of onze hersens het deze keer wel aan zouden kunnen!

Op een zonnige zondagmiddag vertrokken we richting Valkenburg, wees op tijd met parkeren in de zomervakantie, want het kan wel eens druk zijn. Na een korte stop bij een terrasje om de hoek, liepen we richting Mystery House. De locatie blijft prachtig! Je bevindt je in een oude bioscoop die onwijs mooi ingericht is. We werden onthaald door een enthousiaste host die ons zou begeleiden. Zijn introductie was, enthousiast. Voor mij wat té enthousiast en overdreven, maar andere teamleden vonden dit geweldig. Persoonlijk dingetje. Enfin, verhaal was duidelijk, slotjes uitgelegd, spullen opgeborgen, op naar het gekkenhuis!

Wat me meteen opviel toen we binnen waren, was het 'decor'. Ik had hier niet al te veel van verwacht (gezien de leeftijd van de kamer), maar het viel alleszins mee. Sterker nog, ik vond het er oprecht tof uitzien! Je bevindt je echt in een Asylum. Op het eerste oog is er meteen 'veel' te zien. Tijdens de start is het wel duidelijk wat je op dat moment moet doen. Tot op een bepaald punt iets open ging... Daar kwam een berg aan informatie uit, waar we niet per se wat mee konden. Hier begon de ruis voor ons. Helaas is deze 'ruis' aangehouden tot het einde van de kamer, wat erg jammer is omdat je hierdoor niet echt in een lekkere flow terecht komt.

De puzzels zijn vrij algemeen, maar passen enigszins in thema. Nadat we ongeveer de helft van de kamer (hintloos) opgelost hadden, kwamen we wat vast te zitten bij verschillende puzzels. Vooral omdat er in deze ruimte té veel ruis aanwezig is waardoor je niet lekker kunt puzzelen. Vanaf dat moment hadden we ook het idee dat de hints om onze oren vlogen. Het einde is op zich grappig gevonden, maar verhaaltechnisch snap ik echt niet wat we nu eigenlijk gedaan hebben om te ontsnappen.

We hebben ons echt wel een klein uur lekker vermaakt en prima gepuzzeld. Zeker gezien de leeftijd van de kamer, is het echt wel fijn vertoeven bij Mystery House. Ik weet niet of je hiervoor in de auto moet stappen en half Nederland moet afreizen. Maar mocht je toch in de buurt zijn, is het prima om mee te pakken. Ik denk dat de kamer nóg fijner te spelen zou zijn wanneer er wat ruis uit deze kamer gehaald wordt. Hierdoor heb je namelijk continu een chaotisch gevoel, wat niet echt fijn is.


7.5

Ambiance: 8.0

Game experience: 7.0

Service: 8.0


Played in July 2022

Played with 4 persons

Escaped: Yes

  De Milde Dictator

lida_scholtelida_scholteEscape ExpertMember since: 2017 September 4 (136 rooms played)
Posted on: 2019 november 25

Mooi aangeklede kamer, goede sfeer, puzzels missen logica

We werden zeer hartelijk ontvangen door de gastheer en -vrouw van Mysteryhouse!
Na de (hilarische) inleiding konden we de prachtig aangeklede, sfeervolle kamer binnen. Doordat de kamer zo mooi is aangekleed, zit je meteen goed in de sfeer. Hier en daar leuke verrassende elementen (wat knap is aangezien we al meer dan 60 kamers hebben gedaan), maar wel veel slotjes... Ook miste de logica van/tussen de puzzels soms, waardoor we er niet echt goed inkwamen.
Uiteindelijk is het ons net gelukt te ontsnappen (met 1 seconde op de teller).


9

Ambiance: 9.5

Game experience: 7.0

Service: 10.0


Played in November 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Mooie aankleding
  • Sfeer
  • Gastheer/vrouw
  • Ontvangstruimte
  • Originele elementen
  • Veel slotjes
  • Logica mist soms

  rikprinsen

sjaccopopinosjaccopopinoEscaperMember since: 2019 August 8 (37 rooms played)
Posted on: 2020 september 12

Toffe en spannende kamer!

#04 Voor mij de derde keer dat ik bij Mystery House een kamer ging spelen en wederom top ontvangst door GM Rik! Waar voor sommigen The Zodiac Letter al een spannende kamers is, is The Asylum Revealed dat velen zeker! Kamer ziet er prachtig uit en je waant je echt in een spookachtig gekkenhuis. De puzzels zijn zeer uitdagend (gelukkig voelt de GM precies goed aan wanneer je een hint nodig hebt, die ook altijd in een cryptische omschrijving komen). Zit een goede flow in en na een paar WTF momenten sta je met nog veel adrenaline buiten (als je het haalt ten minste...)! Van de vier huidige kamers bij Mysterie House Valkenburg, is dit zeker mijn favoriete!


9

Ambiance: 9.0

Game experience: 9.0

Service: 9.0


Played in August 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes  58:16 min


  • Verhaal, thema, sfeer!
  • Leuke, uitdagende, puzzels
  • Spannend, maar niet eng!
  • Parkeren

  rikprinsen

AndreaAndreaEscape ExpertMember since: 2016 August 23 (115 rooms played)
Posted on: 2019 august 7

Beetje gestoord

De derde kamer die we met z'n tweeën op deze locatie gespeeld hebben. De statistiek zegt dat het moelijk gaat worden (18% ontsnappen uit deze kamer)
Begin helemaal in stijl en ook de aankleding was super. Na een moeilijke start en een beetje hulp ging het stap voor stap door het verhaal. Originele puzzels wisselende af met sloten. Uiteindelijk met nog iets meer dan 5 minuten ontsnapt. Deze kamer kan dus met z'n tweeën gespeeld worden maar met 1 of 2 extra spelers hadden we minder dingen over het hoofd gezien en iets minder hulp nodig gehad.


9.5

Ambiance: 10.0

Game experience: 9.0

Service: 9.0


Played in August 2019

Played with 2 persons

Escaped: Yes


  • Verhaal lijn
  • Aankleding
  • Veel sloten

  rikprinsen

Lauke (8 rooms played)
Posted on: 2019 august 3

Top kamer, echte aanrader!

De 3e kamer die we bij jullie hebben gespeeld en ook deze was weer fantastisch! Verrassend, uitdagend en geweldig!


9.5

Ambiance: 9.5

Game experience: 9.5

Service: 9.5


Played in August 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • VR

  nanda

ramsoditramsoditJunior EscaperMember since: 2019 August 1 (18 rooms played)
Posted on: 2019 august 1

Erg Gekke Kamer!


9

Ambiance: 9.0

Game experience: 9.0

Service: 9.0


Played in July 2019

Played with 6 persons

Escaped: Yes


  • Leuk, Gek en Spooky
  • Weinig tot niks

  rikprinsen

JorisJorisEscaperMember since: 2016 August 30 (49 rooms played)
Posted on: 2019 april 30

Spannend en leuk!

Gaaf! Sfeer is goed, puzzels zijn goed! Begeleider van de kamer is enthousiast :)


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 10.0

Service: 10.0


Played in April 2019

Played with 4 persons

Escaped: Yes

  rikprinsen

Weer een SUPER ervaring rijker.


9

Ambiance: 9.5

Game experience: 8.5

Service: 9.5


Played in March 2019

Played with 6 persons

Escaped: Yes  54:04 min

  nanda

Geweldig

Escaperoom begint al bij binnenkomst, wat leuk gedaan ! Kamer een echte aanrader


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 9.0

Service: 9.0


Played in January 2019

Played with 3 persons

Escaped: Yes

  nanda

MarjonMarjonEscaperMember since: 2016 November 29 (77 rooms played)
Posted on: 2018 november 8

Niet voor ons

Tja.. deze kamer was voor ons geen leuke ervaring. Ik verbaas me dan ook over de hoge cijfers, ik heb wel 3 keer gecheckt of ik wel de juiste kamer aan het reviewen was.

Allereerst: de eigenaar is super aardig en ik geloof oprecht dat hij en zijn team het beste met hun rooms voor hebben.
Voor ons viel deze kamer echter tegen. De aankleding vonden we leuk maar het grootste ding was toch wel het gemis van logica in de puzzels. En zoveel chaos (wat sommige mensen benoemen als 'leuk' of 'anders', maar voor ons bleef het gewoon chaos).Het is lastig om zonder spoilers te vertellen wat we bedoelen. Blijkbaar ervaren anderen mensen dit niet zo, maar voor ons was het een frustrerende kamer en hebben we helaas met weinig plezier de kamer gespeeld.


6

Ambiance: 7.0

Game experience: 5.5

Service: 9.0


Played in November 2018

Played with 4 persons

Escaped: Yes

  mitch2304

jofemajofemaEscape ExpertMember since: 2016 November 26 (141 rooms played)
Posted on: 2017 october 1

Heerlijk krankzinnig

Het beste voor het laatst bewaard: de derde en laatste kamer van ons trio Valkenburg. Na een hapje eten kwamen we vanavond terug bij Mysterie House en troffen daar een nieuwe lichting medewerkers en de eigenaar. Die laatste begeleide onze kamer en bleek prettig gestoord te zijn :-)
De intro en manier van beginnen geeft al een heerlijk krankzinnige start aan deze bijzondere kamer die ook voor al wat meer ervaren groepen echt uitdagend is. De sfeer is super, de puzzels uitdagend en het einde te gek.
Na afloop nog een flinke poos nagepraat met de eigenaar, dat was ook erg gezellig. Wij hebben een topdag gehad in Valkenburg!


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 10.0

Service: 10.0


Played in September 2017

Played with 5 persons

Team: Team Zuid

Escaped: Yes


  • Krankzinnigheid
  • Sfeer

  nanda

Linced82Linced82Escape GuruMember since: 2017 January 28 (179 rooms played)
Posted on: 2017 september 29

Top kamer voor gevorderden

Wow echt een knaller van een kamer voor gevorderden, super veel leuke onderdelen en afwisselende puzzels en niveaus, een absolute aanrader!
Prachtige verwerking van techniek, goede verhaallijn en alles super goed passend in het thema.


10

Ambiance: 10.0

Game experience: 10.0

Service: 10.0


Played in September 2017

Played with 6 persons

Escaped: Yes


  • Leuk thema
  • Mooie effecten
  • Prachtige techniek
  • Hoog niveau dus echt voor gevorderden

  nanda

Kei enthousiaste host

De gamehost maakt het helemaal!! Helaas was de kamer een beetje een teleurstelling. Gebrek aan licht gaf vaak moeilijkheden om de sloten te openen


7

Ambiance: 6.0

Game experience: 6.0

Service: 9.0


Played in March 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes  57:24 min


  • Goede service
  • Goede begeleiding
  • Onlogische puzzels
  • Prijs

 

BartBartEscape ExpertMember since: 2019 December 29 (91 rooms played)
Posted on: 2024 december 14

Gestoord of niet

2de kamer voor ons in Valkenburg. Nogmaals in een TOPlocatie.
Aanvang wederom lekker in het verhaal en hop daar gingen we.
De start ging als een trein, puzzels voelde lekker aan en kunnen parallel gespeeld worden.
Ruimte is wat je er van verwacht maar toch ligt de angst om de hoek.
Door wat geklungel van onszelf het nog heel spannend gemaakt !
Heerlijke kamer met slotjes en uitdagende puzzels


8.5

Ambiance: 9.0

Game experience: 8.5

Service: 9.5


Played in December 2024

Played with 3 persons

Team: MOT

Escaped: Yes  59:23 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Moeilijkheidsgraad
  • Verhaal
  • Goede begeleiding

 

fredericfredericEscape ExpertMember since: 2019 October 8 (98 rooms played)
Posted on: 2024 december 15

Het moest er van komen...

Deze stond als tweede op de planning tijdens mijn verjaardagsuitje.
Deze vonden we schitterend. De Sfeer zat helemaal goed. Deze wordt knap neergezet door het decor en de muziek/geluiden.

De escaperoom is vrij bombastisch met heel veel puzzels (of materiaal dat een puzzel kan zijn).

Het einde vonden we super leuk.




9

Ambiance: 9.5

Game experience: 9.0

Service: 9.0


Played in December 2024

Played with 3 persons

Team: MOT

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels

 

Geen horror, wel spanning

Na de Lost Flight op maandag, besloten we nog een kamer te doen. Dat werd Asylum. Er stond duidelijk op de website aangegeven: geen horror en daarom durfde iedereen het wel aan.
We werden geweldig ontvangen en bij Mystery House (gevestigd in een oude bioscoop) hebben ze alles in de sfeer van films. Bij Asylum kregen we dus een rol in de film over het vrouwen gekkenhuis jaren geleden. De medewerkster die ons ontving zette de sfeer heel goed neer, waardoor de sfeer en er meteen in zat.
De kamer is mooi aangekleed, veel variatie in puzzels en ook een leuke manier van het aangegeven dat er een hint komt. Doordat er meerder puzzels tegelijk opgelost konden worden was iedereen bezig.
Een leuke kamer die ik echt kan aanraden


9

Ambiance: 9.0

Game experience: 8.5

Service: 9.5


Played in November 2024

Played with 6 persons

Escaped: Yes  52:30 min


  • Puzzels
  • Beleving
  • Moeilijkheidsgraad
  • Spannend

 

Bas1992Bas1992Junior EscaperMember since: 2024 March 31 (15 rooms played)
Posted on: 2024 november 9

Nog steeds niet insane

Vanavond deze escaperoom gespeeld met ons vaste clubje.
Het was een keer wat verder rijden maar dat is niet erg als je een klapper van een kamer krijgt, helaas was dat niet helemaal het geval voor mij gevoel.

Bij binnenkomst krijg je een uitleg over het verhaal en de kamer met als voetnoot dat je 'insane' de kamer verlaat.
Als je de kamer binnenkomt krijg je een geluidsfragment te horen die slecht te verstaan is helaas.
Voor mij had het ook iets spannender gemogen om te zorgen dat je echt gek bent op het einde.

Qua puzzels was het gemengd tussen een paar echte puzzels en een aantal makkelijke puzzels die achteraf niet zo spannend waren.

De aankleding van de kamer is verder wel prima gedaan waardoor je wel het idee hebt dat je in het asylum bent.

We zijn in ieder geval ontsnapt en hebben een prima avond gehad en vriendelijk personeel scheelt natuurlijk ook altijd een hoop.


7.5

Ambiance: 8.0

Game experience: 7.5

Service: 8.0


Played in November 2024

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Goede service
  • Moeilijkheidsgraad
  • Puzzels
  • Prijs / duur van de kamer

 

MeloDMeloDEscaperMember since: 2022 October 2 (36 rooms played)
Posted on: 2024 september 11

Aanstekelijke gekte

Uitdagende kamer op een heel sfeervolle plek midden in centrum Valkenburg. De enthousiaste host met een vlotte en onderhoudende babbel werkt aanstekelijk waardoor we nog nieuwsgierig naar de kamer worden. En de kamer stelde niet teleur!

De kamer is fijn thematisch en het decor wordt creatief meegenomen in het verhaal en de puzzels. De verschillende puzzels hebben meerdere lagen / kanten waardoor het soms even schakelen tussen de puzzels / denkwijze is maar dat maakte het juist ook weer uitdagend.

Toch twee kleine nadelen:
- Engelstalige hints / verhaal, haalt je toch een beetje uit de overigens NL'se flow.
- Het geluid was soms van wat mindere kwaliteit waardoor het focussen was om het te verstaan


9

Ambiance: 8.5

Game experience: 9.0

Service: 9.5


Played in September 2024

Played with 2 persons

Escaped: No


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Moeilijkheidsgraad
  • Logica
  • Spannend
  • Diversiteit
  • Engels als voertaal in de kamer
  • Af en toe geluidskwaliteit

 

JulietteJulietteJunior EscaperMember since: 2023 April 2 (44 rooms played)
Posted on: 2024 may 20

Goed in elkaar gezet

Deze escaperoom was voor ons de laatste die we op deze locatie hadden gespeeld. We vonden deze het leukst gemaakt en origineel!

De kamer was leuk in thema en de attributen passen goed erbij.

De puzzels hadden genoeg variatie, waarbij verschillende denkwijzen nodig zijn.
Ook vonden wij het leuk dat je meerdere puzzels tegelijk kon oplossen in plaats van een lineaire kamer waarbij je soms staat te kijken met zn allen.
Wij hadden deze kamer met zn 3en gedaan maar met meer man is hij dus ook prima te spelen.

Enige nadeel vond ik dat de kamer prijzig was. Voor kleinere groepen van 2 of 3 personen hanteren ze geen korting. Dus dan vind ik 136€ voor een uur puzzelen aan de hoge kant.


8.5

Ambiance: 8.0

Game experience: 8.5

Service: 8.0


Played in May 2024

Played with 3 persons

Escaped: Yes  38:17 min


  • Sfeer
  • Puzzels
  • Origineel
  • Verhaal
  • Logica
  • Prijs

 

Waanzinnig

Nadat een vriendin en ik lang geleden hier zijn geweest voor een andere kamer en we nu in Valkenburg zaten voor vakantie kon het natuurlijk niet uitblijven dat we naar deze escape room zouden terug keren!

Nog steeds het een beetje een bijzondere plek voor een escape room maar wel tof!

Bij binnenkomst stond er een uiterst vriendelijke dame op ons te wachten en die heeft ons even goed verteld wat er allemaal in de kamer te vinden is. En uiteraard hoorde daar ook het verhaal bij over de kamer zelf.

Eenmaal bij de kamer aangekomen kregen we nog even het standaard riedeltje ( wat toch elke keer weer nodig is).

Daarna kon het puzzelen beginnen! Wat een fantastische kamer. Lekker veel sloten dus lekker puzzelen.
We hebben een aantal keren een beetje vast gezeten maar we hebben gelukkig mogen ontsnappen.

Al met al blij dat we weer een bezoekje gebracht hebben aan mysyeryhouse! Op naar de volgende kamer


9.5

Ambiance: 9.5

Game experience: 9.5

Service: 10.0


Played in April 2024

Played with 4 persons

Escaped: Yes  55:36 min


  • Sfeer
  • Puzzels
  • Verhaal
  • Goede begeleiding
  • Spannend

 

Load more reviews

Write your review

Pro's and con's

Additional info

Score

Finishing

1
Review
2
Pro's and con's
3
Additional info
4
Score
5
Finishing

Your review

Your experience in one sentence*
Tell some more about your experience*

Prositives of the room

Ambiance
Great service
Puzzles
Original
Difficulty
Great price
Experience
Storyline
Diversity
Great host
Logic
Exciting

Negatives of the room

Ambiance
Bad service
Puzzles
Not really original
Difficulty
Cost
Experience
Lack of story
Illogical puzzles
Bad host
Needs maintenance
Decor

More info

Date of visit*
Persons*
Escaped?*
Time needed to escape? (Optional)

Ambiance

Game experience

Service

Total

Score

Rate the escape room you've played with grades

Ambiance

How was the decoration and theming of the room? Did they make use of effects in the room?

Game experience

Were the puzzles/tasks challenging enough, achievable and in balance and did they fit the story and the experience?

Service

How did you get welcomed and guided before, during and after the escape?

Total

The scoring total doesn't have to be the average of the partial grades. Sometimes an escape rooms deserves a higher or lower total score.

6

Ambiance: 6

Game experience: 6

Service: 6

Fine: A pretty average room, fine to play, but don't expect an amazing room.

Why do I see this?

At the of 2021, we put together a standard explanation of the scores, based upon input from our visitors. This can help to put your score in context.

Name


6

Ambiance: 6

Game experience: 6

Service: 6


More information

Played in

Played with

Team:

Escaped:

Time (mm:ss) (optional)


Pros

Cons

Place without account

We will send you a mail to confirm your email.
Your review will only become visible after you have confirmed your email adress and we have approved the review.

Fill in your name
How many escape rooms have you played already
Fill in your email

Thanks!

You're great