Found a bug?

Receive notifications?

Do you want to receive notifications?

Notifying Pim

The Lost Treasure of Alden Biesen

Bilzen, Belgium

Closed now

60 minutes

2 - 7

12 year

Read reviews

More about The Lost Treasure of Alden Biesen

Betreed de mysterieuze Orde der Duitse Ridders in Alden Biesen en ga op zoek naar haar meest majestueuze bezit: de monstrans van de heilige Maria der Duitsers in Jeruzalem. Durven jullie het aan om de oudste geheimen van de Orderidders te ontrafelen?


Child-Friendly

Themes

Adventure

Medieval

Properties

Pregnant friendly

No wheelchair access

Epilepsy friendly

NL

Free parking

Escapetalk.nl statistics

19 likes

260 visitors

87.4% escaperate

Based on escapetalk.nl visitors

Website

Visit website

Address

Bosselaar 11
3740, Bilzen
Belgium

Route

Route

135 reviews

The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.

Write a review

StanStanEscape EnigmaMember since: 2017 November 13 (479 rooms played)
Posted on: 2024 july 25

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Old school

We hebben vakantie en een middagje niets te doen... Dat klinkt heel vervelend, maar we weten al snel wat we gaan doen met onze vrije middag. Escapen! Het wordt steeds moeilijker als je al ruim 200+ kamers gespeeld hebt om een kamer in de buurt te vinden die je nog niet hebt gedaan. Toch kwam onze teamgenoot ineens met een kamer die enigszins in de buurt lag, boeken dus!

Omdat deze escaperoom zich bevindt op een mooie locatie, besloten we wat eerder te gaan zodat we nog wat rond konden wandelen bij het kasteel. Check even goed online wat de openingstijden zijn van het landgoed, het is oprecht tof om hier een klein rondje te wandelen. Nadat we alles gezien hadden, besloten we richting de kamer te lopen. Tip; er zijn bij de escaperoom zelf ook parkeerplaatsen. Onze auto stond nog bij het kasteel en vanuit daar is het nog best een stukje wandelen.

Enfin, ondanks dat we veel te vroeg op locatie waren, konden we gelukkig al eerder beginnen. We werden vriendelijk onthaald door onze hosts en werden fijn welkom geheten op deze bijzondere locatie. Nadat we snel onze spullen konden opbergen, werden we mee de kamer ingenomen. Hier kregen we het een en ander uitgelegd en daarna werd er een introductievideo gestart. Deze video duurde wat mij betreft net wat te lang en had wel een heel hoog 'Klokhuis-gehalte'. Dat mocht de pret niet drukken, we konden gaan spelen!

De kamer heeft alles te maken met de unieke locatie waar jij je op dat moment bevindt. Je gaat op zoek naar de graal die is gestolen op een feestje. De locatie zelf is erg uniek en tof om hier een escaperoom te bouwen. Echter merk je met dit soort monumentale panden vaak wel de restricties die de bouwers hebben. Ook in deze kamer merk je dat wel. We komen echter meteen in een goede flow te zitten en gaan erg snel door de kamer heen.

De puzzels zijn lekker old school, verwacht hier geen heftige technische zaken. Wat natuurlijk erg goed in het thema en verhaal past. Wel denk ik dat er verhaaltechnisch meer gedaan kan worden binnen deze kamer. Het is nu soms toch onduidelijk of we in de tegenwoordige tijd spelen, of juist terug zijn gereisd naar het verleden. De puzzels passen allemaal prima binnen het thema maar hebben verder geen link met het verhaal.

Dan het decor, tsja lastig om daar wat over te zeggen. Je bent op een prachtige locatie en de bouwers hebben geprobeerd er wat tofs van te maken. In het verleden was deze kamer een pop-up escape, maar nu inmiddels een blijvende kamer. Op de een of andere manier voelt hij bij mij nog steeds aan als een pop-up. Een bestaande ruimte waar wat authentieke meubels in geplaatst zijn.

Wel moet ik zeggen dat de flow in deze kamer top is. De puzzels volgen elkaar in hoog tempo op en we blijven van begin tot eind in een perfecte flow zitten. Met nog 19 minuten op de klok weten we (met één kleine hint) te ontsnappen. Naderhand kletsen we nog gezellig na met de hosts en kunnen we op het landgoed nog wat gaan eten, geslaagde middag.

The lost treasure of Alden Biesen heeft voor mij, op dit moment, een té hoog cijfer. Ik vond de kamer oprecht best leuk om te doen, zeker wanneer je kijkt naar de prijs van deze kamer. De prijs-kwaliteitverhouding is erg netjes. Wel denk ik dat je met het huidige cijfer de lat wel héél hoog legt. Ga deze kamer gewoon spelen als je in de buurt bent, neem een kijkje op het landgoed en eet daarna gezellig wat. Ga er met de juiste verwachtingen heen. Ga gewoon lekker een uurtje old school puzzelen!


7.5

Ambiance: 7.5

Game experience: 7.5

Service: 9


Played in July 2024

Played with 3 persons

Escaped: Yes

  prodigyMarieke

De Milde DictatorDe Milde DictatorEscape EnigmaMember since: 2018 November 18 (450 rooms played)
Posted on: 2024 july 28

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Old school puzzelen maar mist coherentie

The Lost Treasure of Alden Biesen trok al even mijn aandacht om een aantal redenen.
Het is sowieso een mooie locatie om eens te bezoeken, de prijs voor 3 personen is aantrekkelijk en het was voor mij nog geen uurtje rijden.
Hoog tijd dus om eens een bezoekje te brengen aan deze landcommanderij en de bijhorende escape room.

Onthaal:

Als je deze escape room gaat spelen zou ik je willen adviseren om toch een 30 a 60 minuten eerder te komen. Het is echt de moeite om op dit domein even rustig rond te wandelen. Op de waterburcht na is alles vrij toegankelijk en zowel parkeren als het domein zelf zijn gratis.
Tevens kan je hier ook wat eten en drinken.
Let wel, parkeer je op het hoofdterrein, dan zal je een klein stukje moeten wandelen. Bij goed weer is dit helemaal niet erg, maar bij kou of regen ga je dit stukje vervloeken :-)
Er is een parking bij de escape room zelf, iets waar wij achteraf achter kwamen.
Net door die wandeling en geen idee te hebben hoe lang dit zou duren, waren wij 25 minuten te vroeg bij de escape. We troffen de eigenaren toevallig buiten, die er totaal geen probleem van maakten om eerder te starten.

Kamer:

Na een vriendelijke en simpele uitleg konden we de kamer in. Daar starten we met een introfilmpje dat voor mij afbreuk doet aan de kamer. Het haalt tijdgeesten door mekaar en maakt de start meteen ongeloofwaardig. Vervang het personage door een iemand van de hedendaagse tijd en het zou zoveel beter zijn.
Enfin, onze opdracht is wel meteen erg duidelijk en we mogen in 60 minuten gaan achterhalen waar de monstrans gebleven is.

Net zoals mijn collega Stan al schreef zijn dit soort panden meteen een vloek en zegen. Ja het voelt allemaal zeer authentiek aan, maar tegelijkertijd mag je er als bouwer vaak helemaal niks.
Dat zie je hier ook goed terugkomen en resulteert in het gebrek aan techniek, maar wat voor mij niet storend werkt gezien de setting.
Qua puzzels is dit een old school gevalletje van zoek en denk. Zoeken vind ik altijd een beetje een tricky iets omdat er vaak geen echte aanleiding is. Je weet niet wat je zoekt, laat staan hoeveel en waarom nu juist daar… In zo een geval zijn meer spelers gelijk aan meer ogen en heb je hier een voordeel.

Een verbeterpuntje is wel dat het duidelijker moet zijn welke sleutel waar voor kan dienen en hoewel ze dat in 1 geval perfect deden, en dan moet je het nog steeds opgevallen zijn, lieten ze dat daarna helaas los. Dan ren je dus van kast naar schuif om een sleutel maar te proberen, iets wat onnodig is.

Verder zijn er 3 zaken die in deze kamer “vloeken”. Een red herring die totaal onnodig is en hoewel dat we er een tijdje mee bezig geweest zijn, gelukkig hebben kunnen loslaten en 2 attributen die zo vloeken in deze setting… Ik snap dat je wat afwisseling zoekt als bouwer, maren deze 2 zaken passen totaal niet in het verhaal, niet in de setting waarin we ons bevinden en halen de geloofwaardigheid van de kamer naar beneden. Zeker omdat je zo een decor hebt, zoveel verhalen kan gebruiken, waar je dan juist deze keuzes maakt is mij een raadsel.

De puzzels blijven ondertussen lekker komen en voor we het weten hebben we het einde van de kamer gehaald.
De eindruimte voelt wat leeg aan en ook hier weer een puzzel die totaal vloekt als we het verhaal zouden volgen. Ik denk dat deze ruimte uitermate geschikt was om net het verhaal te versterken, bv door de indruk te wekken dat de desbetreffende persoon nog veel meer op zijn kerfstok had dan alleen deze monstrans gestolen te hebben.

Conclusie:

Dubbel gevoel. Het gebouw, het decor, de historiek, alles is er om ons mee te nemen naar de tijd van toen en tegelijkertijd ons wat te leren.
De kamer is een echte puzzelkamer in een mooi decor en voor de gezinnen en bezoekers van dit domein zeker aan de pittige kant kan zitten. Voor de doorgewinterde escaper gaat dit niet zo een probleem zijn.
Ik geef een lager cijfer om een aantal redenen.

1:
De kamer gaat een 9 of 9.5 nooit kunnen waarmaken en het is een kwestie van tijd voor mensen van te ver gaan reizen om deze kamer te spelen. Dit is een kamer dit je kan boeken voor 60 minuten puzzelplezier (hangsloten en sleuteltjes) gecombineerd met een bezoek aan het domein, een room in de buurt en wat eten. Verwachtingen wat bijstellen als zo vaak dus.

2:
Die red herring mag, hoewel ik de grap snap, voor mij eruit.

Ook zou ik eens heel kritisch kijken naar de 2 te moderne zaken die nu in de escape room bevinden. Deze passen totaal niet in de kamer en voelen nu aan als “afwisseling” of oplossing bij gebrek aan beter.

Ook het introfilmpje gooide ik in de huidige vorm eruit en laat iemand van de landcommanderij dit inspreken in de hedendaagse tijd. Dat zou het verhaal al geloofwaardiger maken.

Het einde kan opnieuw authentieker en ook de ruimte zou ik aanpassen. De puzzel is opnieuw te modern voor die tijd en ook de setting is tegenstrijdig.

3:
Persoonlijk had ik liever een waargebeurd verhaal gezien. Ik kan me niet van de mening ontdoen dat dit gebied moet barsten van de verhalen. Hoe tof is het dat je een room speelt, wat leert en uiteindelijk een GM naar je toekomt die verteld dat dit allemaal echt gebeurd is…

Een kamer met potentieel dus, uitgebaat door zeer vriendelijke mensen waar we nog meer van gaan horen. Hoewel de kamer mij niet volledig kon bekoren, snap ik goed dat mening bezoeker er niet zo naar gaat kijken.
Ben je in de buurt en wil je aan een zeer redelijke prijs wat gaan puzzelen zonder techniek, dan pak deze room lekker mee.


7

Ambiance: 7

Game experience: 7

Service: 10


Played in July 2024

Played with 3 persons

Escaped: Yes

  prodigysjephanie

ElsaElsaEscaperMember since: 2017 November 26 (111 rooms played)
Posted on: 2024 march 31

This review is more than 2 years old. The situation may have changed.

Leuke kamer in ridderthema

De kamer is gevestigd in een authentiek middeleeuws pand. Prachtige locatie! Binnen is het mooi in thema aangekleed. Verwacht geen technologische foefjes maar een mooie 1.0 met een prima flow. Perfect voor beginnende escapers. Wij liepen zelf een paar keer vast. Een keer door slecht kijken... Maar ook een keer doordat het slot erg stroef ging. Daar was een interventie wel prettig geweest. Desalniettemin een hele leuke ervaring gehad!


7.5

Ambiance: 8.5

Game experience: 8

Service: 10


Played in March 2024

Played with 6 persons

Team: Jongens, even rustig!

Escaped: Yes


  • Goede prijs
  • Locatie
  • Vriendelijke host
  • Leuke puzzels
  • De sloten

  prodigyHerbie85

Gijs van SambeekGijs van SambeekEscape GuruMember since: 2022 January 1 (336 rooms played)
Posted on: 2023 april 23

This review is more than 3 years old. The situation may have changed.

The Holy Grail

Vandaag ging ik met een geheel nieuwe samenstelling richting het altijd hobbelige België, we gingen hier 3 kamers spelen en we begonnen met dit pareltje.

We hoorde dat deze kamer van de toenmalige locatie weg zou moeten, en de eigenaren hadden ons verteld dat we eigenlijk wel voor die tijd nog langs moesten komen. Dat hoeft je ons geen twee keer te vertellen want we hadden voor de dag erna al geboekt.

Bij de aankomst op de locatie moest ik me even herpakken, wat, een, awesome, locatie. Dit zorgt ervoor dat de kamer NOG meer tot leven komt en daar hou ik ontzettend van.

Bij aankomst kregen we een beetje story telling en ons doel werd direct duidelijk, bij het intreden van de kamer zelf viel meteen op dat er hele gave decoratie in de kamer aanwezig was, Helemaal tijds gericht.

De puzzels waren ontzettend origineel en verfrissend ondanks dat het redelijk 1.0 is, we hebben ons op geen enkel moment verveeld gevoeld. Er voelt voor mij maar 1 element ‘'uit zijn tijd'' en dat was mijn enige aandacht puntje op de kamer.

Denkende dat dit ooit is opgezet als ‘'pop-up'' escape room beloofd veel goeds, ik geloof dat de eigenaren een goede en frisse kijk hebben op het escape en dit veel goeds kan brengen in de toekomst.


Al met al,
Een hele toffe en verfrissende kamer om te spelen, de locatie is een 10 spijtig dat ze hier weg moeten. Aldus heb ik alle vertrouwen dat de kamer op de nieuwe locatie net zo tof zal zijn!
bedankt voor jullie warmen ontvangst en wie weet tot gauw!


8

Ambiance: 8

Game experience: 8

Service: 10


Played in April 2023

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Puzzels
  • Origineel
  • Verhaal

  Drs-jlcLars

Back to basics

Na de vinscape gedaan te hebben gingen we door naar deze. Hier werden we hartelijk ontvangen door Pieter, de andere eigenaar en de passie was zeker voelbaar! We voelde ons zeer welkom en hebben ook nadien een leuke babbel gehad! Het was ook nu weer een kamer met veel basic puzzels, sleutels en codes. Een manuele kamer waar denken en linken leggen zeker een must is. Deze ging niet zo vlot voor ons, het duurde even voordat we op gang kwamen maar gelukkig wordt het goed aangevoeld als we vastzitten. Het was wel jammer dat we geen drinkgelegenheid voor nadien. De puzzels volgde elkaar wat minder op dan bij Vinscape, hier waren er veel tegelijk en dan moesten we uitzoeken wat bij wat hoorde.
Ook deze keer een leuke kamer en super vriendelikke hosts, als er in de toekomst nog een kamer zou komen, zien ze ons zeker terug!


9

Ambiance: 9

Game experience: 8.5

Service: 10


Played in January 2026

Played with 2 persons

Escaped: Yes  55:00 min


  • Sfeer
  • Goede begeleiding
  • Verhaal

  DavyWouters

jessie_verduycktjessie_verduycktSenior EscaperMember since: 2019 November 9 (74 rooms played)
Posted on: 2022 december 26

This review is more than 3 years old. The situation may have changed.

prachtige escape room , mooi decor

top namiddag op mijn verjaardag :)
fijn ontvangst door de gastheer , leuke puzzels , veel variatie .
Voor ons 1 van de betere doe - escape room .


9.5

Ambiance: 10

Game experience: 9.5

Service: 10


Played in December 2022

Played with 4 persons

Escaped: Yes  57:05 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Beleving
  • Goede begeleiding
  • Diversiteit
  • Goede prijs
  • Origineel

  mats_lunders

inge_fraipontsinge_fraipontsEscaperMember since: 2019 June 28 (32 rooms played)
Posted on: 2022 september 13

This review is more than 3 years old. The situation may have changed.

Mooie locatie en leuke kamer op eerste zicht

De escaperoom begon goed, leuk item, ideale omgeving. De ontvangst verliep wel wat zenuwachtig en tijdens het verloop van het spel, wilde een item niet openen ondanks we juiste code hadden. Spelleider stopte de tijd en kwam binnen (na onze goedkeuring). Dit feit breekt wel heel je beleving en doet afbreuk aan het spel. Dit was zeker niemands schuld.
Leuke kamer al behoort hij voor mij niet tot de topkamers. Fijn dat ik hem gespeeld heb in dit prachtige kader van Alden Biesen.
Een berichtje achteraf vd begeleidster heeft de gebeurde situatie in een ander daglicht geplaatst. Laat je door mijn score niet ontmoedigen en ga de uitdaging zeker aan. Het slotvoorval was eenmalig.


7.5

Ambiance: 7

Game experience: 4

Service: 7


Played in August 2022

Played with 4 persons

Escaped: Yes  54:15 min


  • Moeilijkheidsgraad
  • Verhaal
  • Sfeer
  • Originele lokatie
  • Beleving voor iets wat vastliep
  • voor ons wel wat gekende puzzels

  prodigy

BenjaminBenjaminEscape GuruMember since: 2020 June 16 (192 rooms played)
Posted on: 2022 july 27

This review is more than 3 years old. The situation may have changed.

Aangename pop-up escape

Op het prachtige domein van Alden Biesen een pop-up escaperoom... dat wilden we zien. Met 4 zakten we af naar Bilzen om een verloren schat te gaan zoeken.

Kamer bevindt zich in een prachtige setting. Uitbaters zijn er erg fier op dat ze dit hier konden doen en zijn duidelijk gepassioneerd. Leuk. Gezien de pop-up enkel in de zomermaanden er staat wisten we op voorhand dat we dit niet konden vergelijken met een state of the art 3.0 escape-ervaring. En eerlijk gezegd hoeft dat ook geen enkel probleem te zijn.

De kamer is allereerst bijzonder sfeervol. Inkleding en thema is perfect passend in de historische locatie. Sfeerschepping, muziek etc zit prima. Het verhaal is aanwezig en eenvoudig. Wij geraakten zeer vlot door de puzzels, waardoor deze kamer me ook gezinsvriendelijk lijkt. De puzzels zelf zijn soms origineel, soms vrij klassiek. Verwacht je wel aan slotjes en sleuteltjes, niet aan waanzinnige effecten. Dit is allerminst een sfeerbederver, ik hou zelf wel van een klassieke escaperoom. Eindpuzzel leidt tot de schat, alleen was het misschien nog leuk geweest mochten we hier iets mee moeten doen om de deur opnieuw te openen. Door het einde is het nu minder een escape, dan wel een puzzelkamer.

Soit, wij hebben ons prima geamuseerd. Wie nog de kans heeft en goesting heeft in een degelijke pop-up puzzelkamer, hop naar Bilzen!


8

Ambiance: 8

Game experience: 7

Service: 9


Played in July 2022

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Leuke sfeer, hele mooie setting
  • enthousiaste uitbaters
  • Enkele leuke puzzels
  • Toegankelijk voor gezinnen denk ik
  • Is pop-up en mist daardoor wel wat techniek
  • Ontvangstruimte minimaal, geen drankjes
  • Einde mist een escapegehalte

  prodigy

Een van mijn favorieten.

Toen we nog niet eens binnen waren, waren we al onder de indruk. Maar binnen was het nog mooier en vetter dan gedacht. De host en tevens eigenaar had een geweldige vertelstem, een geweldige enthousiasme en energie voor 100. De puzzels waren duidelijk maar wel uitdagend. De aankleding vond ik een 100/10 en het nagesprek was ook heerlijk. Aanrader voor iedereen!


10

Ambiance: 10

Game experience: 10

Service: 10


Played in May 2026

Played with 2 persons

Escaped: Yes  54:38 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Moeilijkheidsgraad
  • Origineel
  • Goede prijs
  • Verhaal
  • Diversiteit
  • Beleving
  • Goede begeleiding
  • Logica
  • Spannend

 

Chris1965Chris1965Escape ApprenticeMember since: 2026 May 31 (2 rooms played)
Posted on: 2026 may 31

Heerlijke momenten gehad met vrienden/collega's

Goed info voor je begint te spelen, wat interessant was omdat we met 2 groepen waren dat als de ene groep de Escaperoom doet ook er een mogelijkheid is voor de andere groep een Escapebox te spelen. uitdaging die je zeker moet probereen.


8.5

Ambiance: 8

Game experience: 8

Service: 9


Played in May 2026

Played with 12 persons

Escaped: Yes

 

MarieFMarieFJunior EscaperMember since: 2024 December 28 (15 rooms played)
Posted on: 2026 february 14

Toffe escaperoom!

Leuke oldschool kamer in een mooie setting van het Kasteel


9

Ambiance: 8.5

Game experience: 9

Service: 10


Played in February 2026

Played with 4 persons

Escaped: Yes  50:00 min


  • Goede service
  • Puzzels
  • Moeilijkheidsgraad
  • Goede begeleiding

 

GsegersGsegersEscaperMember since: 2021 December 16 (70 rooms played)
Posted on: 2025 december 27

Prachtige mechanische uitdaging in een historisch jasje! ?️

Vandaag hebben we "The Lost Treasure of Alden Biezen" gespeeld en wat een positieve verrassing was dit! Voor iedereen die houdt van kamers die de essentie van het ontsnappen écht begrijpen, is dit zeker een aanrader.

Het thema is middeleeuws en dat komt op deze locatie volledig tot zijn recht. Ook de puzzels reflecteren dit: Geen technische snufjes (die niet in het thema zouden passen), maar puzzels met een mechanisch karakter die mooi passen in de sfeer van het verhaal. Daarnaast is er ook een grote variëteit aan puzzels, waardoor iedereen in de groep wel een moment had om te schitteren.
.
Naast de kamer zelf verdient de eigenaar ook een dikke pluim. We werden ontzettend hartelijk ontvangen. Dat persoonlijke contact en het enthousiasme maken de hele beleving compleet; je voelt je hier echt te gast en niet de "volgende groep in de rij".

Kortom: Een sfeervolle, uitdagende kamer op een toplocatie.


9.5

Ambiance: 10

Game experience: 9

Service: 10


Played in December 2025

Played with 5 persons

Escaped: Yes  53:00 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Moeilijkheidsgraad
  • Goede prijs
  • Goede begeleiding
  • Logica
  • Diversiteit

 

Judit & HansJudit & HansEscaperMember since: 2024 November 17 (57 rooms played)
Posted on: 2025 december 14

Knap gedaan

We speelden met 5, 2 ervaren spelers, 2 redelijk prille spelers en één waarvoor het de 1e keer was. Er is goed gebruik gemaakt van de prachtige ruimte. Voor ons een beetje wennen dat we vaker terug moesten voor iets, dat is niet overal gebruikelijk. Wat heerlijk was dat er ruimte is, zeker omdat we nog nooit samen hadden gespeeld is het fijn dat je niet op elkaars lip zat.
Ik vond de 9,2 wel wat hoog, voor een wat gedateerde kamer. De slotjes werken niet overal lekker, de puzzels waren soms wat vergezocht.
Maar al met al, zeker vanwege de unieke locatie een heerlijke ervaring.


8

Ambiance: 9.5

Game experience: 6

Service: 9


Played in December 2025

Played with 5 persons

Escaped: Yes  53:30 min


  • Sfeer
  • Origineel
  • Goede prijs
  • Beleving
  • Moeilijkheidsgraad
  • Gebrek aan verhaal

 

NeleCNeleCJunior EscaperMember since: 2023 March 16 (15 rooms played)
Posted on: 2025 november 25

Authentieke escape room met een historisch kader

Mooie escape room in een historische kader


9.5

Ambiance: 10

Game experience: 8.5

Service: 10


Played in November 2025

Played with 3 persons

Escaped: Yes  55:00 min


  • Sfeer
  • Puzzels
  • Beleving
  • Verhaal

 

Een leuke puzzeltijd op een heel mooie locatie

We werden heel vriendelijk ontvangen en kregen wat meer uitleg over de locatie waar we ons begaven.

De kamer was heel mooi ingekleed en de locatie pastte erg mooi in het verhaal. We werden met momenten uit 'de oude tijd' gehaald omwille van attributen die niet thuishoren in deze tijd. Als deze attributen er niet zouden zijn zou de kamer qua beleveving nog beter zijn.

We hebben het erg naar ons zin gehad en als je in de buurt bent raden we hem zeker aan!
De kamer is ook zeker te doen met twee spelers.


7.5

Ambiance: 7.5

Game experience: 8

Service: 8


Played in November 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Goede service
  • Attributen die niet passen in het verhaal

 

stef007stef007Escape EnigmaMember since: 2019 August 14 (599 rooms played)
Posted on: 2026 february 25

Historische kamer

We moeten niet ver vandaag, want vlakbij ons hotel is er de tweede escape room van Trèscape die ik geboekt heb. We maken eerst van de gelegenheid gebruik om eens rond het kasteel te wandelen. Prachtige omgeving! Daarna de berg op richting de trompetterswoning, want daar is de escape gevestigd.
De ontvangst is wederom hartelijk; zowel Sofie als Pieter staan ons al op te wachten. Na een gezellig onderonsje kunnen we dan aan de slag. We krijgen een filmpje te zien, maar dat is mijns inziens toch wel een beetje te lang…
We bevinden ons in een historisch gebouw en dat vind ik echt geweldig. Aangezien dit een beschermd monument is, hadden de makers uiteraard geen carte blanche. Er mocht bijvoorbeeld niet in muren geboord worden, om het geheel zo authentiek mogelijk te houden. Vooral in de laatste ruimte merk je dan dat ze met die beperkingen erg creatief omgegaan zijn. Chapeau!
De puzzels zijn basic, maar zeker uitdagend genoeg. Verwacht dus geen hoogtechnologische exemplaren, maar voornamelijk slotjes. En eerlijk, dat stoort helemaal niet. Integendeel, in deze setting past het zelfs perfect. We ervaren een goede spelflow en banen ons redelijk vlot een weg door de verschillende hersenbrekers. Als we uiteindelijk de monstrans in ons bezit hebben, kunnen we triomfantelijk de kamer verlaten. Na de ontsnapping nemen de eigenaren nog rustig de tijd om feedback te vragen en hun verhaal te doen. Ze geven je hier echt wel het gevoel dat ze tijd voor je willen maken en dat siert hen énorm.

Conclusie: Allen naar Alden Biesen om deze te spelen!


8.5

Ambiance: 8.5

Game experience: 8.5

Service: 9


Played in October 2025

Played with 4 persons

Team: Escape to Reality

Escaped: Yes  53:21 min

 

Leuk

Mooi ingedeeld, leuk onderwerp.


8

Ambiance: 8

Game experience: 8.5

Service: 8


Played in October 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes  43:31 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Beleving
  • Verhaal
  • Spannend
  • Goede begeleiding

 

Leuke escape room die speelt met de geschiedenis van het gebouw.

We werden hartelijk ontvangen door de host. Waarna we werden ondergedompeld in de geschiedenis van ridders.
Heel onverwachte puzzels. Niet de standaard cijfersloten.

Top ervaring!


9

Ambiance: 9

Game experience: 9

Service: 9


Played in August 2025

Played with 3 persons

Escaped: Yes  54:22 min


  • Goede service
  • Puzzels
  • Beleving
  • Goede begeleiding

 

Leuke en spannende escaperoom

Super vriendelijke en aangename host die je meteen in de sfeer trekt. Zeer leuke puzzels op met meerderen te doen. Niet te moeilijk en niet te makkelijk.


9

Ambiance: 9

Game experience: 9.5

Service: 10


Played in July 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Goede service
  • Beleving

 

ChaosDMChaosDMEscape ExpertMember since: 2021 September 27 (91 rooms played)
Posted on: 2025 july 17

Mooie setting, aangename room

#89 : we speelden deze kamer met 4. De ontvangst was hartelijk. De kamer op zich is niet heel speciaal, daarmee bedoel ik dat je je niet moet verwachten aan hoog technologische snufjes, wat niet wegneemt dat ook dit soort kamers best leuk kunnen zijn als je met de goeie mindset/geen al te hoge verwachtingen komt spelen. Dus, in het kort, niets op aan te merken. Ben je in de buurt, pik deze gerust even mee.


8.5

Ambiance: 8.5

Game experience: 8.5

Service: 9.5


Played in July 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes


  • Sfeer
  • Goede service
  • Goede begeleiding
  • Puzzels

 

TSSPTSSPJunior EscaperMember since: 2025 June 22 (9 rooms played)
Posted on: 2025 june 22

eenvoudig, maar goed

Authentieke setting, passend verhaal. Leuke puzzels,


8.5

Ambiance: 8.5

Game experience: 8.5

Service: 9


Played in June 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes  53:45 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Puzzels
  • Goede begeleiding
  • Logica

 

Old school bainbreakers

Old school puzzels
Op een mooie locatie


8.5

Ambiance: 9.5

Game experience: 7

Service: 9


Played in June 2025

Played with 6 persons

Escaped: Yes  59:20 min


  • Goede service
  • Sfeer
  • Beleving
  • Goede begeleiding
  • Moeilijkheidsgraad

 

BentOOeBentOOeEscape ExpertMember since: 2019 July 14 (141 rooms played)
Posted on: 2025 may 30

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Terug in de tijd

De kamer zelf sluit goed aan bij de historische setting. Verwacht geen hightech snufjes of verrassende special effects: dit is een old school kamer met klassieke puzzels. Geen minpunt – integendeel – het past prima binnen het thema. De puzzels volgen elkaar in een lekker tempo op en we zaten snel in een fijne flow.

Wat betreft decor: de ruimte is sfeervol, maar je voelt dat je je in een monumentaal pand bevindt. Authentieke meubels en een historisch pand zorgen voor sfeer, maar verwacht geen diepe immersie of spectaculaire decors.

Na afloop nog een gezellige babbel met de host. Die met passie aan deze kamer heeft gewerkt.
The Lost Treasure of Alden Biesen is een leuke kamer voor wie houdt van traditioneel puzzelen in een unieke, historische setting. Verwacht geen technische hoogstandjes, maar een uur old school escapen op een bijzondere locatie. De prijs-kwaliteitverhouding is dik in orde. Ga er vooral heen met de juiste verwachtingen.


7

Ambiance: 7

Game experience: 7

Service: 10


Played in May 2025

Played with 3 persons

Team: De Afvalbende

Escaped: Yes


  • Goede prijs
  • Moeilijkheidsgraad
  • Goede begeleiding
  • Beleving

 

MangelschotsDuchateauMangelschotsDuchateauEscape ApprenticeMember since: 2024 September 15 (4 rooms played)
Posted on: 2025 may 17

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Leuk verhaal op een prachtige locatie

Een unieke locatie waar de verhaallijn prachtig verweven is met de karakteristieke van de locatie. Hartelijk welkom met korte logische instructies en dan duiken we echt in een historische escaperoom. Vele diverse puzzels die je meenemen in de queeste, het gebruik van de sloten vind ik hier een meerwaarde. Geen onmogelijke puzzels maar leuk dat je niet direct door hebt wat er samenhangt. Leuke afsluitende babbel.


9.5

Ambiance: 9.5

Game experience: 9

Service: 10


Played in May 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes  45:11 min


  • Goede begeleiding
  • Verhaal
  • Puzzels
  • Goede prijs
  • Sfeer
  • Goede service
  • Decor

 

Christel de Brouwer-SandersChristel de Brouwer-SandersEscaperMember since: 2022 August 13 (40 rooms played)
Posted on: 2025 may 12

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Terug in de tijd met een stukje heden

We werden hartelijk ontvangen door de eigenaar, al zagen we in het begin niet zoveel. Om op een zonnige dag in een donker kasteel binnen te treden vergt even aanpassing van de ogen. Dat duurde gelukkig niet al te lang en we zagen een mooie ontvangstruimte in de stijl van het verleden; de riddertijd. Nadat we onze spullen op hadden geborgen en hiervoor de eerste sleutels al tevoorschijn kwamen mochten we het pand verder betreden en werd ons de queeste uitgelegd en mochten we beginnen.
Wat voor mijn dochter en mij heel normaal is, het duurt even voordat we de eerste dingen doorhebben. Natuurlijk beginnen we enthousiast met zoeken en vinden we al diverse dingen, toch hebben we af en toe wat tips nodig. We zitten altijd op het goede spoor maar toch..... Nu spelen we altijd om het plezier en niet om de snelste tijd en dat was hier ook het geval. Er zitten leuke (voor ons nieuwe) puzzels in met veel slotjes en sleutels wat heel mooi past in deze geheel in stijl aangeklede kamer. Zelfs een slotje wat nog nooit hadden gezien, wat altijd erg leuk is. Daarnaast ook een innovatief snufje wat ons niet stoort qua moderne techniek. Uiteindelijk is het ons gelukt om binnen de tijd te ontsnappen met nog 1 minuut 17 op de klok. We hebben dus onze tijd nodig gehad met 2 personen maar ook volledig kunnen genieten van de ambiance.
Na de escape hebben we nog lang na gebabbeld met de eigenaar wat een erg enthousiaste, sympathieke en gepassioneerde en aardige jongeman is die ons nog leuke tips heeft meegegeven voor een volgende escape. Als we weer in de buurt zijn gaan we zeker ook voor de buitenescape van hen. Bedankt voor deze mooie escaperoom!


9

Ambiance: 9.5

Game experience: 9

Service: 10


Played in May 2025

Played with 2 persons

Escaped: Yes  58:43 min


  • Sfeer
  • Goede service
  • Verhaal
  • Goede prijs
  • Goede begeleiding
  • Beleving

 

anneliesvksanneliesvksJunior EscaperMember since: 2021 July 31 (11 rooms played)
Posted on: 2025 april 20

This review is more than 1 years old. The situation may have changed.

Fijne kamer!

Met ons vast groepje van 4 hebben wij deze escape-room gisteren gespeeld. Een hele vriendelijke ontvangst. De kamer was eerder klassiek, in de zin van de klassieke sloten met sleutels. Zeker niets mis mee, het heeft zijn charme ;). Soms moet je wel enkele keren proberen om een slot open te krijgen. De sfeer en beleving was super! Raadsels waren niet te moeilijk of te makkelijk. Een fijne escaperoom die ik zeker kan aanraden! Ook de locatie is super!


9

Ambiance: 8.5

Game experience: 9

Service: 10


Played in April 2025

Played with 4 persons

Escaped: Yes  53:11 min


  • Great price
  • Puzzles
  • Great service
  • Experience

 

Load more reviews

Write your review

Pro's and con's

Additional info

Score

Finishing

1
Review
2
Pro's and con's
3
Additional info
4
Score
5
Finishing

Your review

Your experience in one sentence*
Tell some more about your experience*

Positives of the room

Ambiance
Great service
Puzzles
Original
Difficulty
Great price
Experience
Storyline
Diversity
Great host
Logic
Exciting

Negatives of the room

Ambiance
Bad service
Puzzles
Not really original
Difficulty
Cost
Experience
Lack of story
Illogical puzzles
Bad host
Needs maintenance
Decor

More info

Date of visit*
Persons*
Escaped?*
Time needed to escape? (Optional)

Ambiance

Game experience

Service

Total

Score

Rate the escape room you've played with grades

Ambiance

How was the decoration and theming of the room? Did they make use of effects in the room?

Game experience

Were the puzzles/tasks challenging enough, achievable and in balance and did they fit the story and the experience?

Service

How did you get welcomed and guided before, during and after the escape?

Total

The scoring total doesn't have to be the average of the partial grades. Sometimes an escape rooms deserves a higher or lower total score.

6

Ambiance: 6

Game experience: 6

Service: 6

Fine: A pretty average room, fine to play, but don't expect an amazing room.

Why do I see this?

At the of 2021, we put together a standard explanation of the scores, based upon input from our visitors. This can help to put your score in context.

Name


6

Ambiance: 6

Game experience: 6

Service: 6


More information

Played in

Played with

Team:

Escaped:

Time (mm:ss) (optional)


Pros

Cons

Place without account

We will send you a mail to confirm your email.
Your review will only become visible after you have confirmed your email adress and we have approved the review.

Fill in your name
How many escape rooms have you played already
Fill in your email

Thanks!

You're great