Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Laval, Canada
Closed now
90 minutes
4 - 8
13 year
In the heart of Escaparium Laval's massive complex nestles a mysterious monument classified as a World Heritage Site, forgotten for several centuries: an ancient cathedral. Escaparium was built around this characterful building that once served as a sanctuary for a now extinct cult.
Archaeological excavations and restoration of the monument have been underway for several years now. This allowed us to make major discoveries on the history of the cathedral and on a certain cult that we name, "The Order". Artifacts of rituals dating back centuries have been found and are currently being investigated.
Come take the guided tour through the myths and legends of a forgotten past. A trip which you will never forget. (this is an escape game)!
NOTE: Not really horror, more spooky.
Horror
Thriller
EN, FR
10 visitors
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewDe meningen hierover zijn wat verdeeld lees ik en merk ik ook in onze groep.
Sem heeft het al eens beter gezien en wij niet dus een 10 voor ons.
We liepen wat vast in het eerste gedeelte maar dat kwam ook door onze eigen vermoeidheid. Gelukkig herpakte we ons snel en waren dus ook weer heel rap bij de pinken en laaiend enthousiast.
10
Ambiance: 10
Game experience: 10
Service: 10
Alhoewel we niet specifiek op escape trip waren, hadden we een aantal kamers in Laval gepland en The Forgotten Cathedral als last-minute extra kamer erbij geboekt. En daar waren we achteraf ook erg blij mee. Dit is echt een hele leuke en mooie kamer!
Het begin is al super; de manier waarop je in heet spel wordt meegenomen is echt leuk en ook wel typisch voor Escaparium. De intro, het verhaal en acteur waren echt top bij deze kamer en het decor is ook prachtig. Eigenlijk kregen we af en toe was 'La Santa vibes' (uit Madrid).
De puzzels zijn ook erg leuk om te doen en samenwerken is een must, dus dat is goed uitgedacht.
Het enige minpunt dat we hadden op deze kamer is de (bijna) continue stem die je bij alles meteen verteld wat je ziet, moet doen, etc. Dat is op een gegeven moment echt irritant, want je hebt niet eens de kans om als groep te overleggen. Je wordt op die manier door de kamer heen geloodst en als er iets verdwijnt of je iets vind, hebben we geen stem nodig die dat nog eens gaat vertellen - we zien dat echt zelf.
Mijn tip is dan ook dit heel duidelijk aan te geven vantevoren bij de receptie (hebben we voor magnifico ook gedaan en waren we erg blij mee).
Maar dit is echt een prachtige kamer, met mooie effecten en erg gave intro.
9
Ambiance: 9.5
Game experience: 8.5
Service: 8.5
Played in May 2026
Played with 4 persons
Escaped: Yes
Kamer #19 op onze USA/Canada en 1 waar ik echt naar uitkeek. De eigenaar zei al meerdere malen tegen ons geen horror te verwachten maar met een titel als deze verwacht je wat. Ach we gaan het meemaken
We worden opgehaald om de Cathedral te gaan bekijken die ze tegen kwamen tijdens het bouwen hier voor een rondleiding. Eenmaal aangekomen gaat de rondleiding al snel mis en lijkt het gebouw tot leven te komen. Gelukkig zijn wij niet de beroerdste om te helpen.
Ja dit was een toffe kamer! Het gebouw staat als een huis (badum tss), nee het is echt groots en heel vet om te zien. De afwerking hier en daar is af en toe wat minder, maar het is zeker indrukwekkend.
De puzzels gaan we vlot doorheen, al praat onze gm wel erg veel. Ze had van haar baas te horen gekregen ons niet teveel hints te geven en ze probeerde dit, al lukte het niet altijd.
De kamer bevat een paar hele toffe momenten en effecten die het zeker waard zijn mee te maken.
Het verhaal ontpopt zich naar een toffe finale en we staan weer buiten. Ja dit is een hoge kwaliteit game, maar met een nummer 3 op Terpeca verwachtte ik toch wat meer.
Ik snap voor veel mensen dat dit een heel indrukwekkend spel is en wij zijn gewoon verzadigd door alles wat we gedaan hebben.
Zeker een kamer om mee te pakken als je daar bent en we vonden hem griezeliger dan gedacht.
Achteraf laten ze een filmpje zien met iedereen die heeft meegewerkt aan het project, iets wat we echt heel tof vonden. Vaak krijgen de bouwers 0 aandacht en bij iets als dit mag dat absoluut niet zo zijn. Escaparium doet dat nu bij alle projecten aan het einde en dat waarderen we enorm.
9
Ambiance: 9
Game experience: 8.5
Service: 9
Played in October 2025
Played with 3 persons
Escaped: Yes
De derde kamer vandaag bij Escaparium - Laval. We speelden al hoogtes en laagtes vandaag. 'Ctrl+Alt+Reboot' was buitenzinnig, 'Voodoo Queen' een tegenvaller. Wat we nu van 'The Forgotten Cathedral' mogen verwachten is een vraag.
Wederom houden we de wacht in de smoezelige, gelukkig tijdelijke ontvangstruimte waar een gids naar de Kathedraal ons komt zoeken. Het verhaaltje klinkt dat terwijl Escaparium begon te bouwen hier een oude Kathedraal stond die ze wilde slopen. Er bleek uiteraard een grote geschiedenis aan te zitten dus hij mocht blijven en is nu beschikbaar voor guided-tours omtrent de trieste legende. De host neemt ons mee achter de schermen van de escaperooms waar enkele vondsten liggen uitgestald. We staan dus echt in de achterhallen van het bedrijf, een beetje vreemd maar het klopt wel als je 't zo bekijkt. Niet veel later duiken we echt in het decor en ja.. daar kan je niet omheen.. prachtig! Als je een kerk of Kathedraal verwacht, ja dan wil je dat die er zo uitziet inderdaad. De host vervolledigt zijn intro die best spannend is en na een indrukwekkend hoogtepunt vergezelt hij ons de ruines in. Hij neemt een rol aan waardoor hij onze onzichtbare gids wordt. Ik merk dat ik stress krijg en druk op de puzzels zet. Bij beide andere games hier is het de trend dat de 'acteur' erg veel toelicht en begeleidt en de antwoorden soms iets te snel worden toegeschoven. Ik wil de hints voorblijven en dat lukt aanvankelijk aardig maar ook hier verliezen ze zich op een gegeven moment. "Oh look, a door opened", "I've seen this before", "I think this belongs there" zijn voorbeelden uit het ruime assortiment van instant hints. Ik begrijp niet waarom je zo intens geassisteerd moet worden. Als ze ons een fractie langer laten wachten hebben we heus zelf wel door dat de deur open is. Ik snauw gefrustreerd en dan is het gelukkig even stil. Maar het is een strijd om de host niet in oude gewoontes te laten vallen. Misschien is het een continentale policy om genoeg te assisteren want ook de andere bedrijven lijden aan deze ziekte. Al blijf ik erbij: Calculeer 15 minuutjes extra in en laat de Europeanen gerust.
De beleving hier is wel gaaf. Decor, bewegende elementen, gave projecties, intermezzo's en doorgangen. De puzzels, die zijn sowieso best pittig. Daarnaast zijn er enkele punten die ons ophouden:
De puzzels kenmerken zich als symboolpuzzel, na symbool, na symbool. Op een gegeven moment heb je ook wel eens zin in wat anders in plaats van steeds dezelfde competentie toe te passen.
Daarnaast zijn sommige documenten zo opgekruld en verscheurd dat we ze lange tijd als decoratie hebben gezien terwijl er echt belangrijke informatie opstond. Een experience van dit kaliber kan toch wel tijdig een nieuw A4'tje door de printer halen? Maar goed, met een hintje hebben we het gevonden.
Als laatste storen wij ons aan dingen die niet goed passen. Je moet op een gegeven moment iets ergens zetten waarna er even later iets verschijnt. De vormen lijken op elkaar, maar doordat ze niet mooi passen zoeken we verder en houden we het niet lang genoeg op z'n plek. Dus.. er komt weer een hint aan te pas en het zijn zulke momenten die toch geregeld voor frustratie zorgen. Ik had niet verwacht dat een #3 van de wereld (anno 2025) genoegen neemt met voorgaande manquementen.
Desalniettemin doen we ons best met z'n tweetjes en het is heel fijn dat ze de uitzondering maken om ons onder het minimum aantal spelers te hosten. We merken dat er enkele aanpassingen worden gemaakt en nemen het er dan ook bij dat we misschien een extra hint nodig hebben.
We komen voldaan de kamer uit. We hebben echt toffe dingen gezien. Qua sfeer 100%, maar hadden we een nummer #3 wereldwijd iets volmaakter verwacht.
9
Ambiance: 10
Game experience: 8
Service: 8
Played in October 2025
Played with 2 persons
Escaped: Yes
Kan niks anders zeggen dan wat een TOP kamer!! Alles klopt hier, ontvangst intro en kamer.
10
Ambiance: 10
Game experience: 10
Service: 8.5
Played in June 2025
Played with 4 persons
Escaped: Yes
Mooiste gemaakte escape room die ik ooit gespeeld heb! Prachtig decor en effecten van begin tot eind. Spellen zijn uitdagend, logisch en passen perfect in het verhaal.
10
Ambiance: 10
Game experience: 10
Service: 8.5
Played in June 2025
Played with 4 persons
Escaped: Yes
De laatste kamer die we gingen spelen bij Escaparium in Laval was The Forgotten Cathedral. Save the best for last? Dit was de huidige nummer #4, maar met Wardrobe for Sale hadden we gemerkt dat dit ook echt een smaak ding kan zijn. Maar dit was wel de engste kamer die we gingen spelen, waar wij erg van houden, dus keken misschien vooraf wel het meeste uit naar deze kamer.
Ik heb eigenlijk maar 1 woord voor deze kamer: GEWELDIG! De set/decor is prachtig, er zitten geweldige puzzels in, licht/special effects: wow, en er zit zoveel passie in deze kamer. We hebben deze kamer met 2 personen gespeeld, 3 was wellicht net iets fijner geweest, maar is wel echt te doen met 2 personen. Er waren geen acteurs in deze kamer, maar de vibe was wel lekker spooky. Hij had ook een heerlijke puzzelflow en veel originele puzzels. ik kan niet anders dan lovend zijn over deze kamer :-)
Op het einde zette ze alle mensen die aan de kamer hebben meegewerkt (het waren een boel en dat was te zien!) nog even in het zonnetje en dat vond ik zo leuk. Je merkt dat er ontzettend veel passie voor het vak zit in de mensen binnen deze organisatie.
Mocht je de tocht over de oceaan gaan maken, pak deze zéker mee!
10
Ambiance: 10
Game experience: 10
Service: 10