Meldingen ontvangen?
Wil je notificaties ontvangen?
Meldingen ontvangen?
Wil je notificaties ontvangen?
60 minuten
3 - 6
12 jaar
Viele Jahrzehnte lang experimentierte der sagenumworbene Alchemist Benediktus im Keller eines ehemaligen Franziskanerklosters. Er entwickelte Formeln und Sprüche, beschwor Geister und fremde Mächte. Jetzt, da er älter und schwächer wird, wendet sich sein Werk mit aller Macht gegen ihn.
Magie
EN, DE
1 likes
16 bezoekers
De totaalscore hoeft niet het gemiddelde te zijn van je deelcijfers. Soms verdient een kamer voor je gevoel een hoger of lager punt.
Schrijf een review#98 Die Werkstatt des Alchemisten
Dit weekend een escapetripje richting en in Berlijn, met 14 kamers op de planning. Dit was de 3e.
Bij de ontvangst zit je al helemaal in het thema, mooie ontvangstruimte met een goede sfeer.
De aankleding van de kamer is goed en mooi, goed gebruik gemaakt van het pand.
Een beetje een old school kamer maar met een aantal verrassende wendingen die het spel een erg goede flow gaven.
De puzzels waren heel goed en echt prachtig in thema! Wow wat tof! Wel even opletten, de kamer is eigenlijk alleen Duits en met mijn Duits skills kwam ik heel ver, maar 1 puzzels is dan toch wel lastig dus daar snel hulp op vragen.
Speel deze zeker samen met de andere kamer samen!
9
Sfeer: 9
Spelbeleving: 9
Service: 9
Gespeeld in december 2022
Gespeeld met 3 personen
Ontsnapt: Ja
Tijdens Onze Escape Room-trip naar Duitsland in Bad Salzuflen gespeeld. Dit was de tweede van drie.
Zelfde ingang, andere host, weer op tijd aanbellen.
De kamer is oké. Er zitten best wat leuke puzzels in. Alleen bij ons liep de flow helemaal niet.
Ook had ik het idee dat de host te lang deed om ons hints te geven. Dat kan omdat we op tijd waren, maar als dan het hele team stilvalt, is dat niet zo handig.
Er was één puzzel die vereist dat je er gewoon op komt, en dat lukte ons niet, of dat lukte pas na een hele tijd. Dit is jammer, want daardoor verliest de kamer gewoon aan verhaal.
Misschien, als jij hem speelt, lukt het je wel en vind je hem heel tof, maar bij ons liep die een beetje dood.
7.5
Sfeer: 9.5
Spelbeleving: 7
Service: 6.5
Gespeeld in mei 2026
Gespeeld met 5 personen
Ontsnapt: Ja
Tussen de eerste en de tweede kamer zouden we tijd hebben om wat te eten, dat hadden we ook afgestemd met onze host van de eerste kamer. Toen we echter net onze pizza hadden besteld bij de lokale pizzeria, werden we gebeld dat we al hadden moeten beginnen. Lekkere miscommunicatie. We namen onze pizza maar mee, dropte deze in de auto en sprinten naar de kamer. 10 minuten later dan gepland konden we starten. De host was super aardig en dacht met ons mee. De intro die je normaal krijgt bij deze kamer, hebben wij niet gehad. Dat is namelijk niet mogelijk in verband met de start van een andere kamer. Lang verhaal kort, we werden door de achteringang meegenomen om toch de kamer te kunnen spelen.
We staan weer in dezelfde gang als waar we zojuist gestart waren voor The Hidden Chamber. Echter gaan we nu naar de workshop van de Alchemist om daar iets te doen (?), wat precies is me nog steeds onduidelijk. Enfin, eenmaal binnen kan het puzzelen beginnen. Wat meteen opvalt, is het decor. Waar ze bij The Hidden Chamber goed gebruik konden maken van de locatie die ze hebben, valt dat hier wat weg. Je merkt dat ze wat hebben willen bouwen in een kelder van een pand. Dat past hier wat minder goed in het verhaal en in het thema.
We zien ook meteen dat dit de oudste kamer van het stel is, dus mocht je alle drie de kamers op deze locatie willen spelen, begin dan met deze kamer. De puzzels zijn allemaal onwijs basic en hebben eigenlijk niets met het decor en het verhaal te maken. Het zijn veelal random puzzels die aanwezig zijn. Dat blijft gedurende de gehele kamer zo.
De gameflow is helaas ook niet top. Dit is echt een 1.0 escape room met veel hang- en cijfersloten. Echter is het vaak niet duidelijk wat nou bij wat hoort en welke code je op welk slot in moet vullen. Dat resulteert in wat frustratie en de gameflow kakte verder in. Een aantal puzzels hebben we met trial and error op moeten lossen omdat er nou ook niet echt duidelijke hints kwamen. Al met al was ik blij dat we uit deze kamer waren.
Achteraf werden we door onze host weer opgehaald en was ze zo vriendelijk om de introductie van de kamer, die we gemist hadden, toch te laten zien. Om heel eerlijk te zijn, was ik blij dat we die introductie niet gehad hebben. Die was namelijk best tof. Als je met het idee van de introductie de kamer instapt, weet ik zeker dat de kamer nog meer tegenvalt. Die Werkstatt der Alchemisten is een old school puzzelkamer zonder al te veel poespas. Wanneer je weinig tot geen ervaring hebt, denk ik dat je best plezier kunt hebben. Maar verder zou ik zeggen: sla deze kamer gerust over.
6
Sfeer: 5.5
Spelbeleving: 6.5
Service: 9
Gespeeld in augustus 2025
Gespeeld met 4 personen
Ontsnapt: Ja
We zijn onderweg naar Berlijn en deze escape room ligt perfect op weg. In het voorjaar hebben we hier al “the Hidden Room” gespeeld en dat was reuze meegevallen. Terug present voor kamer 2 dan.
We staan dus terug in het station van Bad Salzuflen en terwijl de pendelaars hier letterlijk 1 meter verder op de trein staan te wachten, staan wij te popelen om de kelders van het stationsgebouw te betreden. Onze host is al in haar rolletje en laat ons snel binnen. Na een korte intro gaat het snel van start. Op zoek naar de werkkamer van de alchemist. De verschillende ruimtes zijn erg mooi ingekleed. Er is hier zeker voldoende aandacht besteed aan de decoratie. De puzzels zijn ook netjes in het thema verwerkt, zodat je wel een realistisch beeld krijgt van het geheel. Het puzzelen gaat met momenten zeer vlot, maar de gewonnen tijd souperen we dan weer op voor 2 puzzels waar we wel erg veel problemen mee hebben. Zeker als bij een bepaalde puzzel de Duitse tekst op de voorkant en de Engelse vertaling op de achterkant helemaal niet hetzelfde blijkt te zijn. Dat zorgt wel voor wat oponthoud. Ook de puzzel die een soort woordraadsel is, krijgt ons volledig op de rem. Gelukkig hebben we dan onze kroost om dit op te lossen.
Conclusie: leuke kamer, tof verhaal, mooie setting!
8.5
Sfeer: 8.5
Spelbeleving: 8
Service: 8.5
#142
We begonnen met The Hidden Chamber en eigenlijk hadden we met deze kamer moeten beginnen.
Het is een wat meer 'klassieke' escape room, maar wel met een paar verrassingen, originele puzzels en een goed verhaal. Het was prima te spelen in het Engels, alleen waren de audiohints in het Duits.
De manier waarop je ontvangen wordt, is ook heel prettig.
8.5
Sfeer: 8.5
Spelbeleving: 8.5
Service: 8.5
Gespeeld in juni 2024
Gespeeld met 2 personen
Ontsnapt: Ja