Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Lyon, France
70 minutes
3 - 6
12 year
Among the curiosities of the family home is a surprising little theater built by Anatole for his wife Alice. Abandoned since her death, it has recently been reborn thanks to OXO, master of illusions and escapology, who chose to settle there to prepare his next show.
This masked magician is renowned for his spectacular and innovative tricks. He has entrusted us butlers with the search for his new wizard assistants and we can put you at the top of the list.
OXO happens to be the last person to have seen Anatole before his disappearance. This job interview is the perfect opportunity to check if he hasn't been removed from the list of suspects a little too early...
Magic
Mystery
EN, FR
8 visitors
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewWe passeren Lyon in onze zomervakantie, en besloten deze kamer, die op de 112e plaats in de Terpecalijst staat, onderweg te spelen. De mooie website belooft wat!
Deze kamer is met minimaal 3 te spelers maar ervaren spelers laten ze wel met 2 spelen. Er gaat dan iemand van het personeel mee op 2 plekken. Wel betaal je voor 3.
Parkeren kan in een parkeergarage, 5 minuten lopen van de escaperoom.
Je wordt binnen gelaten 10 minuten voor aanvang, niet eerder.
Het is warm in Lyon, 37 graden. Deze escaperoom heeft géén airco, dus het was heel warm binnen. Een véél te lange intro (uitleg van het verhaal, wat al bekend is door de website, de gebruikelijke noodknop en niets-hoeft-met-kracht uitleg, èn nog een deel intro naar de kamer) is al niet fijn, maar in deze hitte helemaal niet. De host spreekt redelijk goed Engels en is erg vriendelijk.
In het huis van de familie Delaunay is een klein theater dat de vader van de familie voor zijn vrouw heeft gebouwd. Zijn vrouw overleed en nu wordt de ruimte gebruikt door OXO, meester van illusies en escapologie, om zijn volgende show voor te bereiden.
Vader Anatole is verdwenen, en OXO is toevallig de laatste persoon die Anatole heeft gezien vóór zijn verdwijning.
De butlers van het huis hebben ons voorgedragen voor zijn de zoektocht naar nieuwe assistenten. Dit sollicitatiegesprek is de uitgelezen kans om te checken of we een spoor van Anatole kunnen vinden. Is OXO niet iets te vroeg van de verdachtenlijst geschrapt…
Omdat deel 1 niet technisch niet kan met twee, starten we met drie. Helaas zegt de meespelende host snel dingen voor, en krijgen we niet echt de kans zelf zaken te ontdekken. Als ze er later nog een keer bij is alweer, terwijl dit stuk prima te doen is met twee man.
De start is grappig gedaan, vooral als je een beetje leuk meespeelt. Echter, je moet dingen doen waarvan ik denk... hoe weet je dit. En ik ben geen fan van zaken die handmatig doorgezet, nadat iets moet roepen of een bepaald ritueel moet doen.
Onze helpende hand was helaas iets te behulpzaam, waardoor we zelf niet de kans kregen het uit te zoeken, wat de verwarring alleen maar groter maakte.
Er zitten wat leuke dingen in de kamer, maar de puzzels zijn niet vernieuwend. We zijn één cijferslot tegengekomen. Wel is alles superleuk in thema.
De gameflow zit er lekker in, met name in het centrale deel waar we zonder onze helpende hand kunnen spelen. Hintsysteem is klassiek, maar leuk. In ieder geval geen walkie talkie. We krijgen hints als: "je hebt dit pas later nodig" of "dit niet openmaken", dat soort dingen. Verder spelen we hintloos.
De kamer is vrij klein, meer dan 3 spelers is echt teveel hier.
De decoratie is op zich netjes, matig op sommige plekken, en voor mijn gevoel wat kaal. Er wordt mijns inziens te weinig gedaan met licht en geluid, waardoor de boel wellicht ook wat saai aanvoelde. Zeker vergeleken met Illusion in Waalwijk, die hoger genoteerd staat op de Terpecalijst Terecht, want Illusion is op veel vlakken stukken beter in het uitvoeren van dit thema.
Deze kamer is een gewone, middelmatige kamer, waar je echt niet ver voor om hoeft te rijden. Prima als je in de buurt bent, maar verwacht er niet teveel van.
Helaas heeft het feit dat we een iets te fanatieke medewerker hadden in combinatie mer de warmte er voor gezorgd dat ik deze kamer persoonlijk niet hoger kan waarderen dan met een 7,5.
7.5
Ambiance: 6
Game experience: 8
Service: 8
Played in July 2024
Played with 2 persons
Escaped: Yes
Vanwege de hoge plaats in de terpeca lijst van vorig jaar, deze kamer geboekt. Helaas viel het voor ons wat tegen, wat wellicht aan onze eigen verwachtingen lag. In mijn gedachten had ik de kamer al vorm gegeven en hoopte ik dat hij zou lijken op illusion, maar helaas. Ik vond het een beetje houtje touwtje. Onze host was wat onzeker over haar Engels en daardoor was de intro niet zo krachtig als die had kunnen zijn. Die is oprecht heel leuk bedacht. Ik vond de hints die we kregen soms wat raar (onduidelijk of juist heel duidelijk: letterlijk wat je moest doen) en de host kwam ook 2x de kamer in om uit te leggen wat we moesten doen (misschien omdat ze niet wist hoe ze dit in het Engels moest uitleggen?) Voor mijn gevoel stonden we best snel buiten en dat vond ik wel jammer. We betaalden best veel voor deze kamer. Het was hartje zomer en de kamer had geen airco. Al met al niet echt een aanrader.
6
Ambiance: 6
Game experience: 6
Service: 6