60 minutes
2 - 8
12 year
More about Suitcase of Dreams [Valigia dei Sogni]
The other inhabitants have not gone there since the suitcase man disappeared.
Have you the nerve to go search this item?
Dreams are desires.
But this is just a children's song.
We all know dreams, good or bad, except for the village suitcases maker, he never dreamed...
A life like everyone else was precluded from him, in the end he just wanted to be normal and have that fantasy capable of making him escape from reality.
The new Emporium of Precious Things seems to sell solutions and grant answers every desire, so why not try to have a better life, a life like everyone else?
The Merchant of the Emporium was waiting for nothing else and offered him what he had always wanted: a special object to dream, dream and dream again.
But was accepting that cursed object the right choice?
Properties
Airco available
EN
Themes
Mystery
Escapetalk.nl statistics
2 likes
6 visitors
Difficulty
Website
Login to see this linkAddress
Via Cavour, 60
20026,
Milaan
Italy
Route
Login to see this link1 other room on this location
Nearby escape rooms
3 reviews
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewAAAAAAAAAAAAAAAAAAH
Kamertje 6 van onze Milaan trip en 1 met een terpeca finalist notering.
Na Butcher's Legacy krijgen we wat te drinken en een wc-pauze en we gaan door.
Wederom worden wat regels aan ons uitgelegd en gaan we de kant op van de koffermaker.
Het spel dat volgt is een stap op van Butcher. De set is groter en ik vind het er ook beter uitzien. Er zitten wederom wat originele puzzles en momenten in en we zakken verder in de droomwereld van de koffermaker. De kamers worden vreemder en ik vond dit wel tof.
Er zaten ook zeker wat zaken in die beter uitgewerkt hadden kunnen worden of waar ik wat meer van had willen zien.
Maar je ziet dat hier veel liefde in is gestoken en dat waardeer ik zeker.
We eindigen de kamer en de eigenaren staan klaar met een leuke souvenir.
Een terpeca finalist vind ik zelf wat overdreven maar voor nu mijn favoriete kamer hier na de Mad Machines-kamers.
Verwacht niet teveel maar lieve eigenaren die een passieproject hebben. De set is best tof, wat originele puzzles erin en een leuk verhaaltje. Ik heb het prima naar mijn zin gehad
8
Ambiance: 8
Game experience: 8.5
Service: 10
Played in February 2026
Played with 4 persons
Escaped: Yes
- Goede service
- Origineel
- Diversiteit
De (droom)koffer(wereld) induiken
Emporium ligt op een bedrijventerrein in een voorstad van Milaan, parkeren kan heel makkelijk voor de deur.
Emporium is een passieproject van een ambitieus en creatief koppel. Tot nader order hebben zij door de week ook nog ander werk, vandaar dat de vaste speelmomenten in principe in/rond het weekend liggen, maar als je het ruim van tevoren aanvraagt, is het ook mogelijk om op weekdagen te spelen (wel eerder einde middag of avond).
En het is ook niet iets wat ze er zo maar 'bij doen' en dat ze hebben afgeraffeld, zeker in de aankleding en afwerking niet. Dat merk je al meteen in de grote sfeervolle ontvangstruimte, die ook meteen in de stijl van een 'emporium' is ingericht: zoiets zie je niet vaak in Italiƫ.
Kamer: een lokale koffermaker droomde eerder nooit, totdat hij uit het nieuw geopende emporium van een mysterieuze handelaar een speciaal voorwerp kreeg en hij eindelijk kon dromen. Die dromen werden echter steeds vreemder en enger... Dus worden wij de koffermakerij ingestuurd om dat voorwerp terug te halen, waarvoor we ons een weg door zijn dromen zullen moeten banen...
Ter geruststelling: het is geen enge kamer en er zitten ook geen acteurs is, maar de sfeer wordt gaandeweg wel wat duisterder.
Aankleding en afwerking zijn absoluut schitterend gedaan! Het begint al heel sterk in de koffermakerij (waar je eerst nog 'even' in moet breken), maar zeker in het droomgedeelte komt de kamer tot haar volste ontplooiing, omdat droomverhalen, decoratie en puzzels daar perfect op elkaar aansluiten. De dromen lenen zich daar natuurlijk bij uitstek toe, omdat daarin niet alles even logisch hoeft te zijn, zodat er enkele zeer inventieve puzzels aan gekoppeld kunnen worden. In heb begin valt er veel te ontdekken en te genieten, maar eens we na een (alweer zoekgerelateerd :-)) aanwijzing de droomdraad te pakken hebben, krijgen we de smaak en de (il)logica van zijn droomwereld snel te pakken. Uiteindelijk wordt de verhaalcirkel rond gemaakt en kamer met een waardige 'uitsmijter' afgerond.
De begeleiding was ook uitstekend: er werd van tevoren goed gevraagd hoe/wanneer we aanwijzingen (die gelukkig via een scherm komen) wilden. In ons geval: niet meteen ongevraagd, ook omdat ze ons overleg uiteraard niet kunnen volgen en in tegenstelling tot sommige andere 'hintincontinente' spelleiders in Italiƫ hielden ze zich daar goed aan en vroegen alleen op twee momenten of we een aanwijzing wilden om verder te komen (wat een keer wel en een keer uiteindelijk niet het geval was): zeer professioneel!
Achteraf nog uitgebreid nagepraat, want er zijn ook al plannen voor een derde kamer!
De kamer ligt niet ver van de autostrada, dus onderweg zeker meepakken (maar door de week op het laatste moment binnenvallen gaat dus niet) en samen met de kamers van Mad Machines kan ze een reden worden voor een ontsnapreisje naar Milaan en omgeving.
9.5
Ambiance: 9.5
Game experience: 9.5
Service: 10
- Sfeer
- Origineel
- Aankleding
- Goede begeleiding
Charmante hosts
Ontvangst:
Supervriendelijke mensen die je in de juiste mood willen brengen. Ze stralen passie uit en zijn trots dat mensen hun kamers komen spelen. Uiteindelijk ontvang je nog een mooi souveniertje.
Kamer:
Leuke afwisselende kamer die niet altijd lineair verloopt waardoor deze oke is met iets grotere groepen (hoeft zeker niet).
Hun kamer hebben ze volledig zelf gebouwd en wordt goed onderhouden. Top!
9
Ambiance: 9
Game experience: 8.5
Service: 10
Played in November 2024
Played with 5 persons
Escaped: Yes 50:04 min
- Goede service
- Moeilijkheidsgraad
- Puzzels