60 minutes
2 - 8
12 year
More about The Mummy
Welcome to ‘The Mummy’—a journey that will transport you to the sands of ancient legends. As you enter the mysterious tomb of a powerful and long-forgotten pharaoh, golden artefacts glisten and hieroglyphs speak of a curse set upon those who dare disturb the eternal rest. With every puzzle solved, you unlock another piece of a tale woven with betrayal, power, and forbidden secrets. But tread carefully—the sands have eyes, and the past is never as silent as it seems. Can you unravel the mysteries before time seals you in forever
Properties
EN
Themes
Egypt
Escapetalk.nl statistics
1 visitors
Difficulty
Website
Login to see this linkAddress
199 Grattan Street
3053,
Carlton, Melbourne
Australia
Route
Login to see this linkSimilar escape rooms
1 review
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewGeen mummies opkloppen en aflikken aub
Aankomst/ontvangst: de kamer ligt in de universiteitswijk, ook weer zeer goed met het openbaar vervoer te bereiken, maar we zagen in de buurt ook genoeg parkeerplaatsen. Voor een keer ook een ruime ontvangstruimte met wat spelletjes en een tafeltennistafel!
Wij hadden deze kamer vooral geboekt op basis van beschikbaarheid, maar mocht je voor een van hun andere, wat meer uitdagende kamers gaan: kijk voor het boeken goed op hun website, want door de week geven ze zeer regelmatig 30% korting, waardoor je met zijn tweeën omgerekend (prijsniveau begin 2026) iets meer dan €50 zou betalen.
De kamer zelf dan. Als een jongen van twaalf die in zijn leven misschien drie kamers heeft gespeeld, bij het buitenkomen, nadat we in een halfuur hintloos ontsnapt zijn, zegt (met wat bravoure en meeliftend op het succes van de groep): "This was too easy!", dan weet je genoeg... Kortom, ideale instapkamer om een gezin kennis te laten maken met ontsnappen, maar ervaren ontsnappers kunnen deze beter links laten liggen.
Op zich voldoet deze kamer aan alle basiseisen van een ok kamer: Egyptisch decor en attributen, Egypteregelateerde puzzels en een vleugje mystiek. Alleen jammer dat die sfeer een beetje 'platgeslagen' werd door de nogal strakke en gelikte aankleding: er zaten wel echte attributen en beeld in, maar in plaats van een echte wanddecoratie van steen of desnoods kunststof hingen er gladde strakke wandplaten met geprinte motieven. Wel doorlopend, zodat de illusie van een tempel wel overeind bleef, maar het voelde allemaal te gelikt aan.
De puzzels waren aardig, maar een paar leuke effecten, maar dus niet echt uitdagend.
Ook erg opvallend en ergerlijk is de grote discrepantie tussen het wervende en opgeklopte verhaal en de bijbehorende KI-animatie op de website en de werkelijkheid binnen: op basis daarvan zou je kunnen denken dat je een spannend Indiana Jones-achtig avontuur tegemoet gaat (zie ook de wandelende mummie in de animatie op de website: die kom je voor de duidelijkheid dus niet tegen), maar het is dus gewoon een Egyptische puzzelkamer, meer niet.
6
Ambiance: 6
Game experience: 6
Service: 7.5
Played in December 2025
Played with 6 persons
Escaped: Yes
- Kortingsacties
- Opgeklopte omschrijving en illustratie op website