Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
240 minutes
2 - 5 players
16 year
We've tested this product
Read our reviewDisclaimer: We're not selling this product ourselves but refer you to one of our partners.
Mystery
Played by 188 visitors
9 reviews
8 likes
2 to 5 players
240 minutes
offline/mix
Minimal age 16
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a game feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewInmiddels hebben we meerdere thuisspellen gedaan, deze viel wat ons betreft iets tegen.
6
Ambiance: 6
Game experience: 6
Quality: 6
Played in January 1970
Ik vind dit leuker dan de pokket spellen die er zijn, mede door de aanwezigheid van de bom. Het is altijd jammer dat de spellen maar 1x te spelen zijn, maar dat ik met een echte kamer natuurlijk niet anders.
Er zijn afwisselende spellen, een mooie manier voor hints.
Ik raad wel aan om niet met een te grote groep te spelen maar 2/3
7.5
Ambiance: 7.5
Game experience: 7.5
Quality: 7.5
Played in November 2018
Played with 5 persons
Het is een top spel om mee te starten in de escape spellen, echter zijn de moeilijkere levels soms wel heel moeilijk waarbij de hints niet veel meer duidelijkheid geven verder is het spel met de chronodecoder erg leuk.
8.5
Ambiance: 9.5
Game experience: 8
Quality: 7
Played in July 2022
Played with 4 persons
Leuk concept, het ene spel is wel al wat duidelijker dan het andere, soms zitten er vreemde puzzels/logica in. We spelen dit liefst met 2 of 3 personen, met meer is het soms moeilijk om met iedereen samen te kijken op 1 onderdeel.
7
Ambiance: 7.5
Game experience: 6.5
Quality: 7.5
Played in April 2021
Played with 2 persons
Ik denk dat het grote voordeel van deze spellen is: de algemene verkrijgbaarheid. Elke grote webshop en elke spellenwinkel zal een doos hebben, daarmee een stuk makkelijker te vinden dan alle kleine fabrikanten of echte escaperooms die besloten hebben een spel te maken.
Hierin zit helaas ook meteen het kwaliteitsverschil: waarbij je van spellen van kleine makers de mooiste artefacten, papieren en voorwerpen krijgt en je volledig wordt ondergedompeld in een verhaal, waarbij de ene puzzel je nog meer van je stoel blaast dan de anderen; is dit spel duidelijk van een grote spellenmaker: alles op papier geprint, alles draait om het puzzelen, er zit wel een verhaal in, maar echt nodig voor de puzzels is het niet. De puzzels varieren wel, maar uiteindelijk heb je telkens maar 1 uitkomst: 4 sleutels vinden. En de spellen verschillen ook, maar uiteindelijk heeft elk spel 3 enveloppen voor 3 rondes.
Volgens mij zaten er trouwens niet eens batterijen bij de decoder in de doos, die je wel echt nodig hebt voor de puzzels, wat ook alweer iets zegt over hoe weinig de fabrikant om de beleving van het spel geeft.
Nog een onbegrijpbaar nadeel vind ik de tijd: je decoder telt af van 60 minuten naar 0. Een van de dingen die een escape thuis beter maken is dat je niet gebonden bent aan tijd! Geen andere groep die de kamer in moet, geen bepaalde omzet die op een dag gedraaid moet worden. Maar alle tijd om een spel te spelen. Zou je zeggen.
Ik denk dat dit spel prima was toen het nog als een van de weinige op de markt was, maar inmiddels (volgens mij mag ik geen andere merken/makers in de review noemen) zijn er zoveel mooie andere spellen, die op een niveau 100x hoger zitten dan dit, dat ik zou zeggen: geef 10-15 euro meer uit voor zo'n spel en heb een ultieme ervaring thuis. Maar bij gebrek aan beter, kan je je hier ook prima mee vermaken.
3.5
Ambiance: 2
Game experience: 4
Quality: 6
Played in August 2022
Played with 2 persons
Escape room the game is echt wel verre weg de nr1 van alle escape spellen. Er is veel meer sfeer en spanning door de chrono-decoder (het aftellen van de klok, en het getik ervan!!) en het gebruik van de sleutels. Juist omdat er vaak meer in de doos zit aan materialen (touw / ballon of andere kleine gadgets) zijn de puzzels ook net wat uitgebreider.
Inmiddels allemaal gespeeld en alle keren enorm veel plezier aan gehad!!
9.5
Ambiance: 8.5
Game experience: 9
Quality: 9.5
Played in April 2018
Played with 4 persons
Al veel varianten gespeeld van deze serie, de chronodecoder en de app geven net dat beetje extra wat het spel nodig heeft.
En het leuke van de games is dat je hem ook kan resetten zodat hij ook nog voor een ander te spelen is.
Leuke games, leuke puzzels en uitgedachte thema's.
8.5
Ambiance: 9
Game experience: 8
Quality: 8
Played in January 2022
Played with 4 persons
Nog nooit had ik iets gedaan met escaperooms, laat staan een escaperoom aan de eettafel. Als cadeau van mijn ouders, toch maar eens begonnen aan deze leuke uitdaging. Eerst even de handleiding goed lezen en dan van start gaan met zowel vrienden als familie, gezien er ook meerdere spellen in deze doos zitten.
Waar de ene weer moeilijker was dan de andere, bleef het systeem gelijk aan elkaar. Je lost puzzels op, krijgt hints en pakt de juiste sleutel voor in de decoder. Zelf was ik hier minder fan van, gezien de ervaring minder is dan een echte escaperoom (ook al had ik er nog geen gedaan). Door de app te downloaden die erbij zat, werd het weer wat leuker bij de andere spellen. Hiermee zorgde we voor wat sfeermuziek, waardoor de spanning weer wat omhoog ging. De puzzels waren niet al te moeilijk en wezen opzichtzelf. Het systeem is makkelijk te gebruiken en het is dan ook zeker een aanrader voor mensen die iets makkelijks zoeken voor in de avond.
7.5
Ambiance: 7.5
Game experience: 7
Quality: 8
Played in October 2022
Played with 4 persons
Ik kocht even geleden iemands complete voorraad escapegames van deze fabrikant. Ga er maar aanstaan.. al deze boxen bedenken, ontwerpen en maken. Knap hoor!
Maar ergens geeft dit spel me nog niet die echte positieve vibe. Ik speel het alleen, wil eigenlijk helemaal niet dat het dan op tijd gaat, maar de decoder is wel de irritante steeds aanwezige. Continu dat ruisende geluid. Een keer in de zoveel tijd klinkt een indringend geluid waarbij je een hint mag bekijken. Waarom dat via een kijkvenster moet snap ik niet helemaal. Je kan dat ding kwijtraken en dan heb je niks meer. Persoonlijk had ik gewoon liever de tekst er normaal leesbaar op gezien. Dan gewoon kwestie van kaartje op de kop op tafel en klaar is kees. De hints zelf zijn (in mijn ogen!!) hier en daar te cryptisch en hebben me vaak niet verder geholpen. Vaak komt het bij een puzzel er op neer dat ik gewoon maar gok.
Er was ook hier en daar een spel dat ik een oplossing had en even niet meer wist dat ik hierbij een sleutel in de decoder moest steken. Dan klopt niks meer van de uitkomst van de eindcode en komt het al helemaal op niks uit.
Ik vind het allemaal te verwarrend. Ik speel het ook alleen, sowieso al niet het meest handige om te doen misschien, maar blijf erbij dat het geheel niet lekker vloeiend aanvoelt. Te pittig om het leuk en ontspannend te kunnen noemen. Vooral irritaties krijg ik ervan.
6.5
Ambiance: 7
Game experience: 6
Quality: 7.5
Played in January 2026
Played alone