Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Receive notifications?
Do you want to receive notifications?
Krakau, Poland
Closed now
90 minutes
1 - 5
16 year
Adventure
Institution
Crime
Mystery
Thriller
Airco available
No wheelchair access
EN
PIN-payment possible
1 likes
5 visitors
The total score of a review doesn't have to be the average of your subscores. Sometimes a room feels like it should deserve a higher (or lower) rating than the exact sum of its parts.
Write a reviewWauw! Wat een fantastische kamer was dit. Totaal onverwachts een geweldige ervaring gehad. Deze mensen weten hoe ze een escape room moeten bouwen en hebben hierop niet bespaard. Originele elementen, veel techniek en wow-momenten.
De makers excelleren in punten die bij 95% van de escape rooms altijd minder zijn: De details, het hintsysteem, de spanningsopbouw, de spelleider en ga zo maar door... Echt serieus goed gedaan.
Wees overigens niet bang dat je een horrorkamer in gaat (dat lijkt online wel zo). Dit valt ontzettend mee. Zeker is het spannend en zijn er enge momentjes, maar dit is absoluut geen horrorkamer te noemen, ondanks de acteur.
Wil ik hiermee zeggen dat dit de beste kamer ooit is? Beslist niet. Maar deze kamer verdient aankomend jaar absoluut een mooi (en hoog) plekje in de Terpeca-lijst. Ga deze spelen!
9.5
Ambiance: 9.5
Game experience: 10
Service: 9.5
Played in February 2025
Played with 2 persons
Escaped: No
We bezoeken vanavond The Old Toy Store. Na veel vijven en zessen toch één van de kids meegekregen om de best geplaatste kamer van Krakau te spelen. De ontvangst is hartelijk en na een korte intro kunnen we de kamer in. Daar staan we dan, voor de gesloten deur van de oude speelgoedwinkel. De sfeer is – nu nog – uitgelaten en de zoektocht is op een gezapig tempo. Al snel komt de actrice in actie om ons op weg te helpen. Het doet me een beetje denken aan “Abandoned Hotel” in Wroclaw denken. Zouden ze daar hun inspiratie gehaald hebben?
Eens we de speelgoedwinkel betreden, slaat de sfeer al een eerste keer om. De gecreëerde sfeer, de aangepaste muziek, de verschillende rekwisieten in de oude winkel. Er wordt geacteerd in de kamer, niet heel eng, maar als iemand extreem angstig is, kan het moeilijk worden.
Sommige puzzels zijn wel erg pittig, maar dankzij onze geweldige actrice geraken we snel op het juiste pad. Op een gegeven moment wordt het verhaal toch een beetje enger. Fantastisch hoe iedereen toch anders reageert op zulke momenten. Ik vind het alleszins geweldig. Het avontuur gaat verder en er volgen nog wel wat kamers. Bepaalde puzzels blijken énorme breinbrekers te zijn en bepaalde gesproken info die we via het oplossen van een puzzel krijgen, is helaas te zacht door de aanhoudende achtergrondgeluiden. Daardoor moeten we de puzzel wel vijf keer opnieuw herbekijken/herbeluisteren. Hierdoor verliezen we wel helaas héél erg veel tijd. Daardoor hebben we een tweetal minuten extra nodig, maar onze host laat ons de kamer met veel plezier uitspelen. Waarvoor dank!
Dit is ongetwijfeld de leukste speelgoedwinkel die we al bezocht hebben. Het is absoluut geen gemakkelijke kamer, behoorlijk frustrerend voor beginners, maar erg origineel en interessant. Het acteerelement heeft een geweldige toegevoegde waarde.
Conclusie: topkamer, maar de Engelse teksten mogen wat “luider ingesproken” worden.
10
Ambiance: 9.5
Game experience: 10
Service: 9.5